Cisowo: Ofiara wiatraków?

  • 21.12.2018, 06:21 (aktualizacja 21.12.2018, 07:28)
  • Obserwator Lokalny
Cisowo: Ofiara wiatraków?

Smutną wiadomość na swojej stronie Facebookowej zamieściło Stowarzyszenie "My 3 koty i psy": na polu w pobliżu Cisowa, pod wiatrakami zostały znalezione zwłoki orła bielika, a dokładniej... tylko połowa biednego ptaka!

Jego wygląd wskazywał, że prawdopodobnie miał kolizję z wiatrakiem!

Orzeł bielik to ptak chroniony i o kontrolowanej liczebności. Każdy przypadek znalezienia martwego osobnika musi być zgłoszony do właściwego terytorialnie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (zgodnie z art.58 ust. 3 ustawy o ochronie przyrody). Tak też uczyniły panie ze Stowarzyszenia. Ostatecznie ptak trafił do Katedry Zoologii Kręgowców w Szczecinie...

"Teraz będzie stanowił obiekt badań, a później zostanie wykorzystany jako pomoc dydaktyczna zapewne. Kiedyś ktoś zażartował ze mnie, po historii z żółwiem, że kolej na krokodyla ... trafił się orzeł.. straszny żal, że martwy, ale piszę o tym dlatego, że jeśli znajdziecie kiedyś zwierzaka, czy ptaka, który jest pod ochroną, nie omijajcie go, a zgłoście to odpowiednim władzom, bo być może przyczyni się to do nowych wniosków naukowych..." - czytamy na stronie Stowarzyszenia "My 3 koty i psy".

* Formularz zgłoszeniowy dotyczący martwych zwierząt znajdziecie na stronie: http://www.gdos.gov.pl/ochrona-gatunkowa

(sim)

fot: Stowarzyszenie "My 3 koty i psy"

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NE
NE 21.12.2018, 08:38
A może zwód miłosny i popełnił samobójstwo

Pozostałe