Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 00:13
Przeczytaj!
Reklama Możesz wszyskto

Kolejna domowa bimbrownia zamknięta w powiecie sławieńskim

Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalne miejsce produkcji alkoholu. Zabezpieczono 85 l alkoholu oraz "linię produkcyjną". Mężczyźnie może grozić kara grzywny, ograniczenie wolności a nawet pozbawienie wolności do 1 roku.
Podziel się
Oceń

Kilka dni temu funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili kontrolę skierowaną na zwalczanie produkcji nielegalnego alkoholu. Działania prowadzone były w wiosce w powiecie sławieńskim. Nielegalna bimbrownia znajdowała się na prywatnej posesji. Podczas przeszukania ujawniono oraz zabezpieczono linię produkcyjną do wytwarzania alkoholu. Zabezpieczyliśmy prawie 6,5 l alkoholu etylowego o różnej mocy wytworzonego w tej bimbrowni:

  • 0,9 l o mocy 70%

  • 1,59 l o mocy 40%

  • 2,13 l o mocy 80%

  • 1,75 l o mocy 30%

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Teraz wyjaśniamy co mężczyzna robił z wyprodukowanym alkoholem. Gotowy już wyrób trafi do biegłego, który zbada, czy zabezpieczona substancja nie jest niebezpieczna dla zdrowia.

Mężczyźnie zajmującemu się tym nielegalnym procederem grozi postępowanie karne. Może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do 1 roku. O wysokości kary w tych przypadkach zadecyduje sąd.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą - pozbawieniem wolności do lat 3.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SlawianinTreść komentarza: Niemożliwe taka "elita" i nie stać ich na choinkę oni powinni trafić na leczenie do psychiatryData dodania komentarza: 14.12.2025, 14:33Źródło komentarza: Tak bije „elita”... „Dzieli nas wielka przepaść społeczna i kulturowa” czyli sceny z życia „elity”...Autor komentarza: PoszkodowanaTreść komentarza: Dziś nawet zabrali nam choinkę świątecznąData dodania komentarza: 13.12.2025, 23:26Źródło komentarza: Tak bije „elita”... „Dzieli nas wielka przepaść społeczna i kulturowa” czyli sceny z życia „elity”...Autor komentarza: FidekTreść komentarza: Masakra ; dzisiaj znowu mieli policję.Oni to się tam ładnie bawią.Ci ludzie chyba nigdy nie odpuszcząData dodania komentarza: 11.12.2025, 18:06Źródło komentarza: Tak bije „elita”... „Dzieli nas wielka przepaść społeczna i kulturowa” czyli sceny z życia „elity”...Autor komentarza: JuzekTreść komentarza: Dokładnie... 👌parcie na szkło mają piękne 😃😃Data dodania komentarza: 11.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Od strażaków z Janiewic dla dzieciakówAutor komentarza: JosefTreść komentarza: A kto chce mieszkać na takim zadupiu bez perspektyw? Zostali emeryci i urzędnicy.....Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:05Źródło komentarza: Darłowo i Sławno wśród najszybciej wyludniających się miastAutor komentarza: władekTreść komentarza: a to tylka jedna jednostka robi coś dla społeczeństwa ? dlaczego nie napiszecie o innych? aż takie ważne wydarzenie że trzeba pisać o tym w gazecie ? a po drugie pomaga się w ciszy nie dla lansu!Data dodania komentarza: 9.12.2025, 13:39Źródło komentarza: Od strażaków z Janiewic dla dzieciaków
Reklama
Reklama