Darłowo: zrealizują swoje pasje

  • 26.12.2018, 12:50
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: zrealizują swoje pasje

W siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu stypendystom 1. Edycji Programu Stypendialnego Pasje po Horyzont wręczono czeki na kwotę 6000 zł.

Otrzymali je: Olga Mackiw i Dominik Gajos.

Przypomnijmy. Program Pasje po Horyzont zakładał przyznanie dwóch stypendiów – każde po 6000 zł dla osób, które posiadają pasje i zamiłowania i chciałyby je rozwijać. Wystarczyło tylko przekonać komisję stypendialną, że to właśnie „JA” posiadam wyjątkowe zamiłowania, potrafię o nich opowiadać w sposób wiarygodny i fascynujący i marzę o kolejnym kroku do przodu w drodze do realizacji marzeń.

Czeki na te marzenia otrzymali:

Stypendystka Olga Mackiw studentka drugiego roku medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Interesuje się, co jest oczywistym - zwierzętami, szeroko pojętym poznawaniem ich budowy, procesów życiowych, sposobów leczenia a także badaniem ich zachowań i możliwości wykorzystania ich w terapiach ludzi. 

 

Zapytana na co przeznaczy stypendium – odpowiedziała: na organizację cyklu otwartych wydarzeń na uczelni (warsztatów, seminariów, wykładów) dla studentów dot. higieny psychicznej, radzenia sobie ze stresem, technik efektywnego uczenia się i wspomagania w czasie intensywnych okresów na studiach a także komunikacji z klientem, pierwszych kroków jako lekarz, na zakup pomocy naukowych.

 

Stypendysta Dominik Gajos. Uczeń klasy trzeciej Darłowskiego Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Interesuje się produkcją i miksowaniem muzyki.

Zapytany na co przeznaczy swoje stypendium odpowiedział: - na zakup sprzętu w tym na monitory studyjne oraz na odpowiednie oprogramowanie do produkcji.

Dominik od lat pasjonuje się produkcją muzyki klubowej, festiwalowej a także radiowej – liczy, że dzięki stypendium stworzy muzykę, która będzie miała szanse trafić na listy przebojów.

 

Stypendystom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów, które jak widać realizują się dzięki pasjom jakie nosimy i pielęgnujemy w sobie. 

 

Mecenasem programu "Pasje po Horyzont" jest partner strategiczny DCW - belgijska spółka POC Partners, która realizuje projekt inwestycyjny w Darłowie pod nazwą Marina Royale Darłowo. 

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe