Sławno: strzegli bezpieczeństwa - podziękował im Komendant i Burmistrz

  • 14.07.2022, 16:54
  • Obserwator Lokalny
Sławno: strzegli bezpieczeństwa - podziękował im Komendant i Burmistrz
Wraz z końcem tygodnia dobiega kolejna tura praktyk młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy swoje pierwsze doświadczenia zdobywali w służbie na ulicach powiatu sławieńskiego. Komendant Powiatowy Policji w Sławnie podinspektor Andrzej Kamoda oraz Burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein na zakończenie praktyk spotkali się ze słuchaczami by podziękować za trud, zaangażowanie oraz skuteczność w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców w trakcie kilku dni praktyk. Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które musi przejść każdy nowo przyjęty do służby funkcjonariusz. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas codziennej służby. Głównym zadaniem patroli jest reagowanie na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, takich jak spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie porządku publicznego, nieprawidłowe parkowanie czy zaśmiecanie. Dzięki wspólnym patrolom, widok większej liczby policjantów, których obecność bez wątpienia była zauważalna wpływał prewencyjne na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw czy wykroczeń.

Podziękowania za pełnienie służb na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sławieńskiego złożyli Komendant Powiatowy Policji podinspektor Andrzej Kamoda oraz Burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein życząc dalszych sukcesów i satysfakcji ze służby w myśl hasła „Pomagamy i chronimy”.                     st. asp. Kinga Warczak

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 14.07.2022, 21:32
A jaśnie komendanta nie obowiązuje zarządzenie KGP dot. umundurowania? A gdzie nakrycie głowy? Jak się szybko awansuje to się zapomina o podstawach.

Pozostałe