Darłowo: Zrzutka na zakup żagli - Jacht Sekstant - https://zrzutka.pl/a43yyb

  • 05.08.2022, 12:16 (aktualizacja 05.08.2022, 12:34)
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Zrzutka na zakup żagli - Jacht Sekstant - https://zrzutka.pl/a43yyb…
Jacht Klub z Darłowa, który od lat współpracuje z Zespołem Szkół Morskich w Darłowie prosi o wsparcie na zakup żagli.

 

Jacht Klub Królewskiego Miasta Darłowo od lat współpracuje z Zespołem Szkół Morskich w Darłowie. Podstawowym celem naszej działalności jest propagowanie żeglarstwa, które w czasach wszechobecnych komputerów i smartfonów ma ogromną wartość wychowawczą. Uprawianie żeglarstwa sportowego, jak i rekreacyjnego wiąże się z wieloma wartościami. Pomijając aspekty zdrowotne czy kondycyjne, uprawianie żeglarstwa zawiera w sobie wiele walorów wychowawczych, uczy pożądanych we współczesnym świecie kompetencji społecznych. Rozwija wytrwałość, ambicje, kształtuje postawy moralne, a także te mające doprowadzić człowieka do wytyczonego i określonego przez siebie celu.

 

Wizytówką szkoły i klubu stał się 12 metrowy pełnomorski jacht „Sekstant”, jednostka przekazana szkole przez Marynarkę Wojenną. Szkoliło się na nim dziesiątki żeglarzy, którzy brali udział nie tylko w rejsach, szkoleniach, a także regatach zdobywając dodatkowe umiejętności. Wspólnie z pracownikami szkoły wkładamy ogrom pracy w utrzymanie i renowację jednostki, tak żeby przez następne lata służyła kolejnym rocznikom. Niestety napotkaliśmy na ogromy problem, który przekracza możliwości finansowe szkoły i klubu, zniszczeniu uległy eksploatowane przez lata żagle. Bez ich wymiany nie jesteśmy w stanie prowadzić dalszej działalności szkoleniowej. Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w wyposażeniu szkolnego jachtu w żagle

Wsparcie finansowe, można zrobić na  stronie - zrzutka na zakup żagli - Jacht Sekstant: https://zrzutka.pl/a43yyb 

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe