Sławno: Spotkanie autorskie z Janem Kuriata autorem książki „Wołyniacy.  Jedno życie”,

  • 21.09.2022, 13:12
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Spotkanie autorskie z Janem Kuriata autorem książki „Wołyniacy. …
 Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie zaprasza na spotkanie z Janem Kuriatą, autorem książki „Wołyniacy.  Jedno życie”, która oparta jest na prawdziwych przeżyciach oraz traumatycznych doświadczeniach Polaków z Wołynia.  Książka będąca efektem wieloletnich rozmów autora z jego ojcem, pochodzącym z Wołynia, stworzona z opowieści rodzinnych portret Polaków, których powojenne losy wiodły od wołyńskiej ziemi poprzez Dolny Śląsk aż po Pomorze Środkowe. Rozmowę z naszym gościem poprowadzi redaktor naczelny tygodnika „Obserwator Lokalny” Mieczysław Siwiec we wtorek 27 września o godz. 17:00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie

„Wołyniacy. Jedno życie” -  historia, której początek dały rodzinne opowieści.

Wołyń. Pod tym słowem kryje się wszystko. Pamięć o pomordowanych, strach przed wspomnieniami, żal oraz tęsknota za pozostawionymi domami. Pomimo upływu lat od tragicznych wydarzeń na Wołyniu, dzieje tamtego regionu i zamieszkujących go ludzi wciąż poruszają, wywołują dyskusje oraz spory.

Jan Kuriata – urodzony w 1958 roku we Wrocławiu, doktor nauk humanistycznych, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Autor trzech tomików wierszy i opowiadań. W 1995 roku wydana została we Francji jego powieść dla młodzieży „Berlin Express” (wyd. Bayard Presse), a w 2019 roku w koszalińskim Teatrze Propozycji „Dialog” można było obejrzeć inscenizację jego opowiadania „Kłamstwo” (w reż. M. Kroma).

Zapraszamy!

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe