Zapraszamy na kolejny sławieński Finał WOŚP

  • 08.01.2019, 13:00 (aktualizacja 08.01.2019, 14:51)
  • Obserwator Lokalny
Zapraszamy na kolejny sławieński Finał WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste".

Celem finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Wspieranie Fundacji ma również realny wpływ na nasz Szpital Powiatowy w Sławnie. Placówka w 2018 roku otrzymała różny sprzęt i wyposażenie od Fundacji o łącznej wartości blisko 300.000,00 zł. W Sławnie 135 wolontariuszy jest gotowych do kwestowania na terenie naszego miasta. Program miejskiego finału rozpoczynamy już 12 stycznia 2019 roku o godz. 09:00. Tego dnia na hali sportowej przy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie rozegrany zostanie II Samorządowy Turniej Piłki Nożnej o przechodni Puchar Burmistrza Miasta Sławno. Do rywalizacji przystąpią drużyny złożone z przedstawicieli samorządów powiatu sławieńskiego. Organizatorem turnieju jest Miasto Sławno oraz Sztab WOŚP. W ub. roku zwycięską drużyną okazała się Gmina Malechowo, drugie miejsce zajęła Gmina Darłowo, trzecie Gmina Postomino, a czwarte Miasto Sławno. Drużyny uczestniczące w turnieju wpłacają wpisowe, które zostanie przeznaczone w całości na WOŚP.

Kolejnego dnia, 13 stycznia 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie program rozpocznie się o godz. 13:00. W I bloku zaprezentują się uczniowie ze sławieńskich szkół i przedszkoli, następnie czeka nas pokaz ratownictwa medycznego oraz występy artystyczne. O godz. 15:00 odbędzie się główna aukcja, a w niej m.in. złote serduszko ufundowane przez Pracownia Złotnicza "MD", srebrne serduszko ufundowane przez radnych Rady Miejskiej w Sławnie, pieczony prosiak ufundowany przez Grzegorza Sendeckiego i piłka z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin. Ponadto talony, vouchery oraz inne przedmioty podarowane przez hojnych darczyńców. Po głównej aukcji czekać na nas będzie przepyszny tort w kształcie serca, który co roku przygotowuje niezawodna Piekarnia Jakubowscy. O godz. 17:00 na scenie zaprezentuje się zespół Hubas. Jest to autorski projekt muzyczny Huberta Biczkowskiego, który postanowił wykorzystać swój ogromy potencjał i podzielić się ze światem swoją twórczością, która niewątpliwie już wkrótce wypełni lukę na polskiej scenie muzycznej.

Po wokalnych występach na scenie wystąpią formacje Magnetica - Szkoła Tańca oraz Finezja Sławno. Na zakończenie światełko do nieba, które odbędzie się na terenie obok hali SP3! Przez cały dzień mnóstwo atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych - dmuchańce dla dzieci, kawiarenka, sklepik z gadżetami, stoiska gastronomiczne, punkt medyczny przygotowany przez Szpital Powiatowy, gdzie będziecie mogli zrobić sobie badania. Śledźcie nasz profil na facebooku i bądźcie na bieżąco z informacjami!

Do zobaczenia w niedzielę!!! SIEMA!

 

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe