Sławno: komendanci policji do wymiany?

  • 19.01.2019, 10:50 (aktualizacja 19.01.2019, 10:59)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: komendanci policji do wymiany?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Grzegorz Śrek i Adam Załuski odchodzą ze Sławna. Według naszych informatorów, pierwszy 15 lutego zostanie szefem Komendy Miejskiej w Świnoujściu, drugi – od najbliższego poniedziałku - zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie.

Na razie nie wiadomo, kto ich zastąpi, ale na „giełdzie kandydatów” są dwa nazwiska: nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowym szefem powiatowym może zostać dotychczasowy Komendant Komisariatu Policji w Darłowie - nadkomisarz Andrzej Kamoda. Adama Załuskiego ma zastąpić podinspektor Damian Kulczycki – dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie.

- To stało się o dwa lata za późno. Przez ten czas zdążyli spowodować odejście wielu cenionych fachowców z powiatowego garnizonu. Na emerytury lub do innych jednostek odeszli doświadczeni policjanci. Ci młodzi, którzy w międzyczasie trafili do Sławna, nie mają od kogo uczyć się fachu – mówi jeden z byłych, sławieńskich policjantów i dodaje, że np. w ubiegłym roku głośnym echem odbił się paraliż sławieńskiej policji, gdy na zwolnienia chorobowe przeszło prawie połowa stanu osobowego jednostki. To wówczas sławieńscy policjanci sformułowali wiele postulatów, które wskazywały, że problem jest w stosunkach międzyludzkich panujących na komendzie, a czego nie było za „rządów” poprzednich komendantów.

- To jest bardzo niesprawiedliwa ocena – mówi, proszący o anonimowość, obecnie pracujący policjant. - Komendanci usprawnili funkcjonowanie naszej jednostki i mają niewątpliwy sukces: rozpoczęli budowę nowej komendy powiatowej, która wyprowadzi tutejszych funkcjonariuszy z warunków jak w XIX wieku – dodaje.

Prawda! Nowa komenda już powstaje. Tylko, czy to budynek przyczynia się do większego bezpieczeństwa mieszkańców?                Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ex
ex 21.01.2019, 20:17
komendant z Darłowa powinien już dać sobie spokój... najwyższy czas na emeryturę.

Pozostałe