Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

  • 21.01.2019, 08:23 (aktualizacja 21.01.2019, 08:27)
  • Obserwator Lokalny
Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”.

Patronat nad programem objął Burmistrz Miasta Sławno. W regionie konkurują ze sobą: Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”, Akademia Młodego Lekkoatlety. Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Projekty ze Sławna i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach

Celem projektu jest podnoszenie świadomości na temat Autyzmu wśród lokalnej społeczności. Chcemy sprawić aby osoby z Autyzmem z najbliższego otoczenia Jezierzyc czuły się akceptowane, szanowane i ważne. Projekt sprawi, że uczestnicy będą mogli realizować swoje pasje, spędzać czas razem z innymi dziećmi oraz pozwoli przełamać stereotypy - dzieci autystyczne to wyjątkowe osoby, które potrzebują odrobiny zrozumienia i empatii.

Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”

W ramach projektu odbędzie 30 godzin warsztatów garncarskich, w czasie których uczestnicy poznają nową technikę, stworzą własne rękodzieła z gliny, dowiedzą się jakie są podstawowe techniki formowania ręcznego oraz techniki toczenia na kole garncarskim. Odbędzie się również wizyta studyjna do profesjonalnej pracowni gancarskiej w Chmielnie. Lokalna społeczność stworzy „dzieła", które będą mogły służyć jako przedmioty użytkowe oraz jako ozdoby wnętrz lub płotów.

Akademia Młodego Lekkoatlety

Celem projektu jest zaproponowanie mieszkańcom oryginalnej formy ponadregionalnej integracji oraz aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Działania będą skupiały się na popularyzacji lekkiej atletyki wśród dzieci i dorosłych, przedstawieniu znanych pomorskich lekkoatletów, budowaniu nawyków dbałości o zdrowie i samopoczucie oraz promocji aktywnego wypoczynku. Projekt pozwoli na rozwinięcie zręczności, zwinności, zasad współpracy w grupie, koordynacji ruchowej oraz umocni więzi rodzinne.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt. Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe