Sławno: grający strażacy mieli walne

  • 26.01.2019, 19:28 (aktualizacja 26.01.2019, 19:31)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: grający strażacy mieli walne

19 występów (w tym 15 w Sławnie), przy udziale 17 muzyków (średnio), występy na uroczystościach miejskich, gminnych i powiatowych, wyjazdowe koncerty (np. do Chełmna) oraz udział w festiwalach (np. Festiwal Orkiestr Dętych w Sławnie). Do tego warta tysiące złotych społeczna praca na rzecz Stowarzyszenia Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej - to tylko niektóre działania podejmowane przez sławieńskich, grających strażaków ochotników w 2019 r. (formalnie Orkiestra to jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej).

Ponadto członkowie orkiestry zadbali o swoją siedzibę, gdzie udało się im m.in. wyremontować pomieszczenia i wstawić nowy piec. Prowadzą też zajęcia muzyczne, na które uczęszczają młodzi adepci orkiestrowego grania – w tym ostatnim przypadku martwi ich zbyt mała ilością instruktorów.

O tych i innych sprawach dyskutowano, w sobotę (26.01) podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczego podsumowującego 2018 r. Oprócz członków orkiestry, uczestniczyło w nim wielu gości, wśród których, między innymi widzieliśmy: Pawła Faryno – Komendanta Powiatowego PSP w Sławnie, Krzysztofa Frankensteina – burmistrza Sławna, Ryszarda Stachowiaka – wójta gminy Sławno, Leszka Szurka – proboszcza parafii WNMP w Sławnie.

Więcej w wydaniu papierowym Obserwatora Lokalnego 30 stycznia.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe