Sławno: stop nienawiści, wspieramy Owsiaka! Happening na placu Wyszyńskiego

  • 27.01.2019, 22:05
  • Obserwator Lokalny
Sławno: stop nienawiści, wspieramy Owsiaka! Happening na placu Wyszyńskiego

Kilkudziesięciu mieszkańców Sławna i okolic wzięło udział w spontanicznym happeningu wsparcia Jerzego Owsiaka i przeciwko nienawiści. Na pomysł jego zorganizowania wpadli Julia Garlin i Mariusz Dorszyński (oboje ze Sławna).

- Gdy Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje z przewodzenia Orkiestrze Wielkiej Świątecznej Pomocy, postanowiliśmy go wesprzeć, bo czyni wiele dobra, z którego korzysta wiele osób. Także tu - w Sławnie. Uważamy, że trzeba zatrzymać nienawiść, która coraz bardziej wchodzi w nasze życie, i która spowodowała zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ludzie muszą się obudzić i zacząć przeciwdziałać takim zachowaniom – mówią.

Tak samo uważają osoby, które przyszły w niedzielny wieczór na plac Wyszyńskiego. Na placu widzieliśmy osoby w różnym wieku: byli ci najmłodsi, ich rodzice, uczniowie szkół podstawowych i średnich. Byli też seniorzy. Z balonami i zapalonymi „zimnymi ogniami” w rękach, mieli jedno przesłanie: stop złu!

- To co się stało w Gdańsku powinno uzmysłowić wszystkim, że trzeba się obudzić i przeciwdziałać złu, które niestety dostało w tym kraju zielone światło – mówi Józef Kozłowski z Tychowa.

Wśród uczestników happeningu było kilkanaście osób, które działalności Jerzego Owsiaka zawdzięczają zdrowie, a nawet życie! Dlaczego? Bo skorzystały lub nadal korzystają ze sprzętu zakupionego za pieniądze zebrane przez Orkiestrę Wielkiej Świątecznej Pomocy.

Więcej w wydaniu papierowym 30.01

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ks M. Dziemia
Ks M. Dziemia 28.01.2019, 05:31
Ewelina wyexploatowana coś mocno i sztuczny uśmiech, ale rozumiem, do kogoooo?

Pozostałe