Gmina Sławno: Szkoła w Sławsku zyska pompy ciepła

  • 28.01.2019, 14:16
  • Obserwator Lokalny
Gmina Sławno: Szkoła w Sławsku zyska pompy ciepła

866.836,40 zł - to koszty przebudowy systemu wytwarzania energii cielnej w Zespole Szkół w Sławsku, do której wykorzystane zostaną odnawialne źródła energii.

Dzisiaj (28.01.2019 r.) podpisano umowę z wykonawcą na instalację pomp ciepła dla Szkoły Podstawowej w Sławsku wraz z dolnym źródłem ciepła w postaci sond gruntowych. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „TERMOWENT-SERVICE” Andrzej Gorlik z Chojnic wygrało przetarg i już w maju br. ma ukończyć prace przy tej inwestycji.
Zadanie obejmuje przebudowę kotłowni olejowej na instalację pomp ciepła z dolnym źródłem w postaci sond gruntowych, umiejscowionych na głębokości 100 m, wspomaganą istniejącym kotłem olejowym. Ilość odwiertów niezbędnych do zapewnienia odpowiednich parametrów grzewczych uzależniona będzie od wykonanej próby echa termalnego, tzw. TRT i analizy geoenergetycznej.
Podobnie jak w przypadku innych placówek, gdzie zainstalowano już pompy ciepła tak i tu powstanie nowoczesna kotłownia z systemem automatyki i sterowania.
Umowa podpisana została przez właściciela firmy Andrzeja Gorlika i Ryszarda Stachowiaka Wójta Gminy Sławno przy kontrasygnacie Skarbnika – Renaty Litwin. Obecni byli również koordynatorzy obu stron: Jakub Gorlik i Mateusz Drop oraz Sekretarz – Marta Rosenkiewicz-Jóźwiak.
Umowa opiewa na kwotę 866.836,40 zł i w 85% zostanie pokryta z dotacji pozyskanej przez Gminę Sławno w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 na projekt pod nazwą „Przebudowa systemu wytwarzania energii cieplnej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii – pompy ciepła z gruntowym wymiennikiem ciepła w ZS w Sławsku w Gminie Sławno”.

Całkowita wartość projektu: 928 719,10 zł
Wydatki kwalifikowalne: 918 560,00 zł
Dofinansowanie: 85%
Wnioskowana kwota dofinansowania: 780 776,00 zł
Wysokość wkładu własnego: 137 784,00 zł

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe