Darłowo: Złote Gody Państwa Lipnickich

  • 30.01.2019, 11:40
  • L. Walkiewicz
Darłowo: Złote Gody Państwa Lipnickich

W gabinecie burmistrza miasta Darłowa, 29 stycznia  2019r., odbyła się uroczystość „Złotych Godów” państwa Anny i Stanisława Lipnickich. 

W imieniu Prezydenta RP, Arkadiusz Klimowicz gospodarz Darłowa uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Pani Anna z domu Sylwestrzak urodziła się w Piotrkowie Kujawskim w dniu zakończenia II wojny światowej. Jej rodzice Stanisław i Zofia wraz z szóstką dzieci przyjechali do Darłowa w roku 1947 i zamieszkali przy ulicy Spokojnej.
Stanisław Lipnicki syn Jana i Marii urodzony w Olsztynie do Darłowa przyjechał w roku 1967, gdzie pełnił służbę wojskową w miejscowej placówce WOP. Swoją przyszłą żonę Annę poznał w kawiarni „Zacisze”. Państwo młodzi zawarli związek małżeński 19 marca 1968 roku w kościele Mariackim i w Urzędzie Stanu Cywilnego w Darłowie. W styczniu 1970 r. Stanisław Lipnicki podjął racę w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich KUTER w Darłowie, skąd wypłynął w swój pierwszy rejs kutrem rybackim. W PP i UR Kuter pracował aż do likwidacji przedsiębiorstwa, ale nie zrezygnował z pracy na morzu i po dzień dzisiejszy już nie tak intensywnie jak dawniej dalej pracuje na morzu.
Anna Lipnicka pracowała w zakładzie obuwniczym „Alka” w Darłowie oraz zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. Jubilaci przez okres szczęśliwego pożycia małżeńskiego doczekali się trzech córek i pięcioro wnucząt.
Na uroczystość Złotych Godów do ratusza przybyła najbliższa rodzina. Gratulacjom i życzeniom nie było końca. Złote Gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożyły wspomnienia, wróciły chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia.           

L. Walkiewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe