Sławno: Uroczyste pożegnanie Dyrektora Biblioteki

  • 31.01.2019, 15:08
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Uroczyste pożegnanie Dyrektora Biblioteki

Po 31 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie Pani Elżbieta Kosińska-Róg przechodzi na emeryturę.

31 stycznia 2019 roku w sławieńskim ratuszu Mieczysław Grabowski - zastępca burmistrza, w obecności Danuty Borowskiej - skarbnik miasta, Marty Konfederak - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji oraz Iwony Zilm - inspektora ds. kadr, podziękował Pani Dyrektor za dotychczasową pracę.
"Dziękujemy Pani za wieloletnią współpracę, za trud i zaangażowanie, które znacząco przyczyniły się do popularyzacji czytelnictwa oraz upowszechniania kultury słowa. Życzymy Pani dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń" - powiedział Mieczysław Grabowski.
Pani Elżbieta była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej od 1988 roku. Przez wszystkie lata swojej kariery z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonywała powierzone Jej obowiązki. Dbała o to, aby biblioteka stale się rozwijała. To pod nadzorem odchodzącej Pani Dyrektor wybudowano obecną siedzibę MBP przy ul. Rapackiego 16.
"Moje działania były zawsze podyktowane dobrem biblioteki. Jestem jej miłośniczką i całą swoją prace traktowałam jako służbę książce i kulturze. Biblioteka jest i będzie moim najstarszym dzieckiem" - mówiła ze wzruszeniem Pani Elżbieta.
Elżbieta Kosińska-Róg urodziła się 30 sierpnia 1949 roku w Zielnicy. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Drzeńsku, a następnie do Szkoły Podstawowej w Lejkowie, którą ukończyła w 1963 roku. Następnie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie, a kolejnym etapem była edukacja na Uniwersytecie Wrocławskim, wydział filologiczny - specjalność bibliotekoznawca. Swoją pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła w 1967 roku. W bibliotece przeszła wszystkie szczeble kariery - od młodszego bibliotekarza po starszego kustosza.
Dyrektorem placówki została  01 maja 1988 roku.Od 1 lutego 2019 roku obowiązki dyrektora pełnić będzie Pani Hanna Dobak.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe