Malechowo: Gdzieś w tym lesie czai się dzik. Zły dzik...

  • 04.02.2019, 13:57 (aktualizacja 04.02.2019, 14:07)
  • Obserwator Lokalny
Malechowo: Gdzieś w tym lesie czai się dzik. Zły dzik...

Około 10.30 w okolicy leśniczówki Malechowo, w pobliżu drogi z Malechowa do Słowina, dzik zaatakował pracowników Zakładu Usług Leśnych ze Słupska. Dwaj robotnicy oczyszczali las. Nagle z krzaków wyskoczył dzik, który poranił ich obu. Jeden między innymi ma mocno okaleczone kolano, drugi – udo i łydkę. Obaj trafili do szpitala w Koszalinie. Strachu najedli się także ratownicy medyczni, którzy opatrywali rannych. Ich także dzik zaatakował. Na szczęście skończyło się na podartej odzieży i niegroźnych zadrapaniach.

- Pracownicy leśni mieli pecha. Trafili na ranne zwierzę, które widocznie schroniło się w pobliżu miejsca gdzie pracowali – mówi Sylwester Kupczyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Sławno. - Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, gdzie i kiedy dzik został ranny. Wiadomo jedynie, że to duży, około 80 – kilogramowy odyniec. Mocno ranny, o czym świadczą pozostawione ślady krwi – dodaje Nadleśniczy.

W chwili obecnej, pracownicy Nadleśnictwa i myśliwi szukają zwierzęcia. Muszą je zastrzelić zanim ponownie zaatakuje. (sim)

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lewicowy ptaszek
Lewicowy ptaszek 24.02.2019, 12:20
powinni tego dzika dostarczyc do weterynarza -psychologa .
Misia
Misia 05.02.2019, 19:25
To nie dzik jest zly. Dzik sie poprostu broni przed zlymu ludzmi, bo pewnie wie co ci zrobili innym dzikom :(

Pozostałe