Sławno: Drużyna harcerska obchodziła jubileusz

  • 11.02.2019, 08:30
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Drużyna harcerska obchodziła jubileusz

12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Drzewianie", działająca przy Domu Harcerza w Sławnie obchodziła swoje jakże ważne, pierwsze urodziny!
Na początku lutego 2018 roku została założona 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie”. Drużyna od początku działa przy Domu Harcerza, gdzie zrzesza uczniów ze wszystkich sławieńskich szkół. Nazwa wywodzi się do dawnego plemienia słowiańskiego Drzewian i nawiązuje do obrzędowości drużyny.
Zbiórki drużyny odbywają się w weekendy i niemal zawsze w lesie. Podczas zbiórek harcerze zajmują się terenoznawstwem, tropieniem, poznawaniem lasu, bushcraftem, leśną kuchnią, pierwszą pomocą, trenowaniem musztry, grami terenowymi, szyframi, harcerskimi grami, śpiewami bądź po prostu wędrówką po lesie.
W pierwszym roku działalności drużyna często brała udział w miejskich uroczystościach, takich jak Dzień Niepodległości, Święto Flagi, Festiwal Orkiestr Dętych, Bieg Święców, „Mundurowi dla…” czy miejski finał WOŚP.Z okazji jubileuszu drużyny, w dniu 07 lutego 2019 roku, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna odwiedził młodych harcerzy w siedzibie hufca i złożył na ich ręce serdeczne gratulacje z okazji pierwszych urodzin, jednocześnie dziękując za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę.
- Bycie harcerzem nie jest łatwe, ale wszystkie trudy i prace wynagradzają zbiórki, biwaki, rajdy i obozy. Dziękuję Wam za kształtowanie postaw patriotyzmu i wrażliwości na drugiego człowieka oraz dziękuję przede wszystkim za owocną współpracę. Gratuluję wszystkim i każdemu z Was z osobna godnego wypełniania przyrzeczeń harcerskich i pomnażania harcerskiego dobra - powiedział burmistrz.
Ponadto w prezencie młodzi harcerze otrzymali okolicznościowy list gratulacyjny oraz zestaw radiotelefonów, które pomogą w łączności podczas wędrówek i zabezpieczenia imprez.Harcerzom, Harcerkom oraz drużynowemu - pwd. Michałowi Fleranowi życzymy kolejnych lat sukcesów, prężnego rozwoju oraz wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wypełniania harcerskich ideałów.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe