Ogłoszono przetargi na zaprojektowanie i budowę S11 Koszalin-Bobolice

  • 02.03.2019, 07:22
  • Obserwator Lokalny
Ogłoszono przetargi na zaprojektowanie i budowę S11 Koszalin-Bobolice

Rozpoczęły się postępowania przetargowe, w których zostaną wybrani wykonawcy S11 od Koszalina do Bobolic.

Fragment ten o łącznej długości 47,7 km został podzielony na 3 odcinki realizacyjne – Koszalin – Zegrze Pomorskie (dł. 16,8 km), Zegrze Pomorskie – Kłanino (dł. 19,28 km) i Kłanino – Bobolice (dł. 11,6 km).

Dla każdego z odcinków ogłoszono odrębne przetargi.

Rozpoczęcie postępowań przetargowych było możliwe dzięki decyzji Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka zwiększającej finansowanie dla tej inwestycji – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin

Termin składania ofert cenowych został wyznaczony na 9 kwietnia tego roku. – Jeżeli procedura będzie przebiegała sprawnie i nie będzie odwołań, to umowy powinniśmy podpisać jeszcze w III kwartale tego roku – dodaje Łukasz Lendner.

Wykonawcy będą mieli 36-39 miesięcy na realizację inwestycji, w tym 17 miesięcy na projektowanie i uzyskanie decyzji ZRID. S11 na tym odcinku powinna być gotowa w 2023 roku.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km.

W ramach zadania powstaną 4 nowe węzły drogowe, a węzeł Koszalin Zachód budowany w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa zostanie rozbudowany.

Nowa trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej DK11.

Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. D

roga wyprowadzi ruch tranzytowy z szeregu miejscowości przy obecnej DK11. W ramach inwestycji powstanie również łącznik S11 z DK25 na południe od Bobolic. W okresie wakacyjnym na obecnej DK11 często tworzą się korki, gdyż ruch wzrasta nawet 3-krotnie.

Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Morze Bałtyckie i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski. Mateusz Grzeszczuk

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe