Sławno: Pyszna "Kolacja dla głupca"

  • 4.03.2019, 14:55
  • AL
Sławno: Pyszna "Kolacja dla głupca"

Sławieński Dom Kultury po raz kolejny w tym roku zaprosił widzów tym razem na spektakl "Kolacja dla głupca" w znakomitym wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany „kolacją dla głupca”. Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk…  i to jest dopiero początek jego nieszczęść.
A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów. „Kolacja dla głupca” to jedna z najlepszych sztuk teatralnych na świecie, gdzie widownia, co chwilę wybucha śmiechem i tak też było w Sławnie. Ta komediowa opowieść nie jest pozbawiona też ważkiego podszeptu: lubicie się śmiać z cudzej głupoty, ale czy sami nie jesteście jeszcze większymi głupcami?

AL

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe