Bobrowice: Drogowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo

  • 8.03.2019, 12:08
  • Obserwator Lokalny
Bobrowice: Drogowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo

Jeszcze w tym roku widoczna na zdjęciach droga kompletnie zmieni wygląd. Na odcinku 674 metrów, od krajowej „szóstki” do szkoły podstawowej, przybędą jej dwa chodniki oraz nowa, asfaltowa nawierzchnia.

- Ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Bobrowic, a w szczególności uczniów uczęszczających do szkoły – mówi Ryszard Stachowiak, wójt gminy Sławno.

Remont ma kosztować prawie dwa miliony złotych, ale na jego wykonanie gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 1,2 mln zł.

Szczegółowy preliminarz prac zakłada wykonanie asfaltowej nawierzchni o szerokości 5 metrów, dwóch chodników szerokich na 1,5 do 2 metrów, zjazdów do indywidualnych posesji oraz oznakowania poziomego i pionowego.

W środę, w Urzędzie Gminy Sławno, wójt wraz ze Skarbnikiem - Renatą Litwin podpisali z Tomaszem Sobierajem, wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego, umowę o dofinansowanie projektu „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Bobrowice w Gminie Sławno” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Całkowity koszt inwestycji to 1.983.654,00 zł, z tego PROW dołoży 1.218.540,00 zł. (sim)

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe