21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

  • 21.03.2019, 08:23 (aktualizacja 21.03.2019, 08:27)
  • mł. asp. Kinga Warczak
21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

W związku z "Pierwszym Dniem Wiosny" przypadającym na dzień 21 marca i tradycją organizowania tego dnia przez uczniów tzw. „ Dnia Wagarowicza” w dniu jutrzejszym sławieńscy policjanci będą realizowali działania mające na celu bezpieczeństwo zarówno uczestników tych obchodów jak i pozostałych osób.

Pierwszy dzień wiosny to szczególny dzień dla dzieci i młodzieży, którzy właśnie tego dnia wezmą udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez szkoły. Policjanci szczególną uwagę będą zwracali na młodzież, która będzie „wagarowała”, a tym samym naruszy obowiązek szkolny.

Nie tylko w pierwszy dzień wiosny, ale i w każde pozostałe dni młodzież powinna wystrzegać się alkoholu, papierosów i innych używek. Należy pamiętać, że bardzo łatwo jest przekroczyć granicę młodzieńczej odpowiedzialności.

Funkcjonariusze sławieńskiej komendy w „Dniu Wagarowicza” będą kontrolowali miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży, celem niedopuszczenia do zakłócania porządku, spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających. Będą czuwali nad bezpieczeństwem świętującej młodzieży. Nadzorem obejmą miejsca, gdzie będą odbywały się pierwsze wiosenne imprezy. Policjanci zwrócą także uwagę na punkty sprzedaży alkoholu.

O każdym przypadku ujawnienia małoletniego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich oraz opiekunowie prawni, natomiast wobec osób, które będą sprzedawały nieletnim alkohol zostanie wszczęte postępowania karne.

mł. asp. Kinga Warczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe