Powiat sławieński: Łapią pijanych i bez uprawnień...

  • 22.03.2019, 10:47
  • Kinga Warczak
Powiat sławieński: Łapią pijanych i bez uprawnień...

Trzech pijanych użytkowników ruchu drogowego i jeden kierujący bez uprawnień – to bilans tylko jednego poranka policyjnych działań.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Sławnie i Komisariatu Policji w Darłowie w minionym tygodniu kontrolowali kierowców pod kątem trzeźwości. W ramach prowadzonej akcji mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszający się po naszych drogach stosują się do przepisów ruchu drogowego, kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. W działaniach funkcjonariusze wykorzystywali urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie.
Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący Dacią Sandero, który został zatrzymany dzisiejszego ranka na jednej z darłowskich ulic, przez policjantów z tamtejszego komisariatu.W trakcie kontroli okazało się, że 45 – letni mieszkaniec Darłowa miał w organizmie prawie promil alkoholu.
Z kolei wczoraj policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej w Sławnie na ul. Koszalińskiej zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem LT.32 – latek, mieszkaniec miasta nie zastosował się do zakazu orzeczonego przez sąd i odpowie za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.
Ponadto mundurowi w trakcie działań zatrzymali dwóch rowerzystów. 70- latek z gminy Malechowo, podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila. Z kolei 67 – letni mieszkaniec gminy Darłowo zatrzymany w Sińczycy kierował rowerem, pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia rowerem. Sprawą wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd.

 

Kinga Warczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fewrr
fewrr 25.06.2019, 14:24
Brawo dla Policji bo kierujący na dwóch gazach to potencjalni zabójcy. Oby jak najwięcej było takich kontroli.

Pozostałe