Darłowo: Nadadzą nową kulturalną funkcję dworcowi kolejowemu

  • 23.03.2019, 14:00
  • L.W
Darłowo: Nadadzą nową kulturalną funkcję dworcowi kolejowemu

Arkadiusz Klimowicz burmistrz Darłowa ogłosił nieograniczony przetarg na przekształcenie części darłowskiego Dworca Kolejowego poprzez remont i przebudowę w „Poczekalnię Kultury”.

Zadanie to będzie dofinansowane poprzez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego i Budżetu Państwa.
Po remoncie i przebudowie  zmieni się sposób użytkowania budynku dworcowego. Powstanie tam „Poczekalnia Kultury”, które będzie spełniać rolę tzw. „Trzeciej Przestrzeni” przyjaznej dla lokalnej społeczności. Na powierzchni ok. 150 m2 planuje się oprócz zaplecza kuchennego, pomieszczenia gospodarczego i WC utworzenie  wielofunkcyjnego pomieszczenia  o powierzchni 100 metrów kwadratowych, które ma pełnić rolę sali wystawowej, odczytowej z rzutnikiem i ekranem, spotkań i rozgrywek oraz turniejów np. szachowych, brydżowych czy warcabowych, ozdobionej elementami o charakterze morskim. W poczekalni kultury będzie można również obejrzeć telewizję napić się kawy albo herbaty, lub poczytać prasę.
Remont i przebudowa pomieszczeń ma być zakończony do końca września 2019, a wyposażenie i przekazanie do użytku do końca listopada br. Termin: składania ofert upływa 15 marca 2019

L.W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe