Sławno: Szukając wiosny...

  • 31.03.2019, 14:00
  • hm. Jacek Błaszczyk
Sławno: Szukając wiosny...

„Wiosna w gromadach i drużynach” to nazwa zadania specjalnego turnieju „Mistrzowie Hufca ZHP Sławno”, którego celem było znalezienie przez zuchów i harcerzy pierwszych oznak nadchodzącej – podobno najpiękniejszej pory roku, czyli wiosny.
Przystępując do realizacji tego przedsięwzięcia gromady i drużyny zaplanowały, a następnie zorganizowały swoje wiosenne wyprawy w teren, którym często towarzyszyła wykonana z odnawialnych materiałów Marzanna. Trasa wędrówek uzależniona była od możliwości ich uczestników i pomysłów na pożegnanie zimy – od zwiadów po najbliższej okolicy, aż po długie rajdy piesze do innych, przyległych miejscowości.
Zuchy i harcerze nie tylko poszukiwali i nasłuchiwali całkiem dobrze ukrywającej się pani Wiosny, ale także - przy dużym zaangażowaniu drużynowych oraz rodziców - pomagali jej zaistnieć w pełnej krasie, porządkując i sprzątając odwiedzane miejsca. Był również czas na zajęcia topograficzne, szyfrowanie i odczytywanie wiadomości, naukę pląsów oraz piosenek harcerskich – czas na dobrą zabawę na łonie budzącej się ze snu natury.
Tradycyjnie, zuchowe i harcerskie zbiórki kończono wspólnymi ogniskami, na których każdy mógł posilić się pieczoną kiełbaską i pysznym chlebem. Swoimi relacjami z wykonania zadania – za co serdecznie dziękujemy - podzieliły się: 7. Gromada Zuchowa „Kosmiczna Gromada” z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu, 8. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Gryf” ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach, 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerka „Drzewianie” działająca przy Domu Harcerza w Sławnie, 25. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. ppor. Emilii Gierczak ze Szkoły Podstawowej w Postominie, 27. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Jerzego Kukuczki w Ostrowcu oraz 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy.

hm. Jacek Błaszczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe