Badminton: Mistrzostwa Miasta Sławna za nami

  • 04.04.2019, 09:49
  • Obserwator Lokalny
Badminton: Mistrzostwa Miasta Sławna za nami Najlepsi zawodnicy mistrzostw i podsumowania Grand Prix

W minioną sobotę rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Sławno w Badmintonie o Puchar Burmistrza Miasta Sławno. Tego dnia również podsumowano cały sezon Grand Prix Białej Lotki Bank Spółdzielczy CUP 2018-2019.
Mistrzostwa były rozgrywane w kategorii „Krasnal” i „Junior” grano gry singlowe, w kategorii „Open” gry podwójne. W najmłodszej kategorii zwyciężył Piotr Kowalczyk przed Leną Siecińską i Arturem Kluszczyńskim. Kolejno czwarte i piąte miejsce zajmowali Franciszek Jabłoński i Stanisław Luboń. W kategorii „Junior” wśród dziewcząt zwyciężyła Monika Wojniak przed Anią Lange i Niną Stachowicz. Tuż za podium uplasowała się Izabela Szlachetka i Aleksandra Kowalczyk. Wśród chłopców najlepszy okazał się Jan Gostomczyk przed Marcinem Mikitiukiem i Janem Kowalczykiem. Kolejne miejsca zajmowali Gracjan Sroka, Jerzy Postraszyński, Jakub Żyto i Oskar Piwowarczyk.
W kategorii „Open” pierwsze miejsce zajęła para mikstowa Marlena Smutek i Daniel Wojniak. Srebrnymi medalistami zostali Anna Gostomczyk i Rafał Jabłoński. Brąz przypadł parze ze Słupska, Annie i Pawłowi Lange. Debel męski Krzysztof Michalik i Adam Mallek musiał zadowolić się czwartym miejscem, wyprzedzając parę z Bytowa Izabelę i Piotra Szlachetka.
Drugim ważnym wydarzeniem minionej soboty było podsumowanie Gran Prix Białej Lotki 2018-2019. W kategorii „Krasnal” przez cały sezon najlepiej spisywała się Lena Stachowicz i to jej przypadło zaszczytne pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła Lena Sicińska przed trzecim Arturem Kluszczyńskim.
Tuż za podium znaleźli się: IV - Franciszek Jabłoński i V-Stanisław Luboń. W kategorii „Junior” wśród dziewcząt ex aequo pierwsze miejsce zajęły Monika Wojniak i Maria Marcinkowska. Wyprzedziły one trzecią Ninę Stachowicz. Wśród chłopców najlepszy w całym sezonie okazał się Sebastian Narbut. Wyprzedził on drugiego Kamila Romana i trzeciego Marcina Mikitiuka. Tuż za podium znaleźli się Jerzy Postraszyński i Jakub Żyto.
W kategorii „Open” zawody  Grand Prix rozgrywano w grach podwójnych, ale rozliczanie punktów było indywidualne. W kategorii „Open-kobiet” najlepsza w całym sezonie okazała się Joanna Jasińska, przed drugą Sylwią Roman i trzecią Marleną Smutek. Tuż za podium uplasowała się Anna Gostomczyk i Beata Bolesta. W kategorii „Open-Mężczyzn” zwyciężył Daniel Wojniak przed Krzysztofem Michalikiem i Rafałem Romanem. Czwarte miejsce zajął Daniel Kasuzek, wyprzedzając Jarosław Jasińskiego. Kolejne miejsca zajmowali Jakub Bolesta, Mariusz Dyrcz i Damian Leśniewski.
Sponsorami zawodów byli: Miasto Sławno oraz SGB Bank Spółdzielczy w Sławnie. Koordynatorem zawodów był Krzysztof Michalik a sędzią głównym Daniel Wojniak. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom i osobom wspierającym badmintona za promowanie tego najszybszego sportu rakietowego.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe