Darłowo: Wesprzyj niesłyszącą Justynkę Soboń

  • 04.04.2019, 12:05
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Wesprzyj niesłyszącą Justynkę Soboń

Niesłysząca Justynka ma 9 lat. Jej oboje rodzice są niesłyszący i początkowo zajmowali się córeczką. Później opiekę nad dziewczynką sprawowali dziadkowie. Justynce w wieku 9 miesięcy wszczepiono implant ślimakowy. Dzięki temu mogła nauczyć się mówić i słyszeć otaczający ją świat. Justysia, aby się prawidłowo rozwijać, musiała mieszkać w domu, gdzie można swobodnie rozmawiać. Dzięki temu mogła iść do normalnego przedszkola, potem do szkoły...
Cios przyszedł niespodziewanie. Procesor przetwarzania dźwięków, który działa razem z implantem, powoli przestaje działać. Justynka coraz częściej niedosłyszy na lekcjach, trudniej jest jej porozumieć się z rówieśnikami... Nowy procesor ma dostać dopiero w 2023 roku. To 4 lata czekania, a w tym czasie z pewnością procesor już dawno przestanie działać!
- "Błagamy Was - niech nasza Justysia jak najszybciej będzie miała zapewnioną wymianę sprzętu. Każdy dzień to dla niej wielka niepewność, czy jeszcze coś usłyszy..." - apelują dziadkowie Justynki.
Koszt wymiany procesora wynosi 39.880,00 złotych. Datki można przekazać na Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”: nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem na zakup procesora mowy Justyny Soboń 213/s albo przez wysłanie SMS 72365 Się pomaga Justyna Soboń.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe