Sławno: rośnie nowa komenda policji, wmurowano akt erekcyjny

  • 29.04.2019, 20:18 (aktualizacja 29.04.2019, 20:43)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: rośnie nowa komenda policji, wmurowano akt erekcyjny

Mateusz Pagel z firmy ATP Budownictwo ze Słupska i Wojciech Wiśniowski – starosta sławieński wmurowali akt erekcyjny pod nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

 

W uroczystości między innymi wzięli udział: Joachim Brudziński, minister MSWiA, Małgorzata Golińska – wiceminister środowiska, Paweł Szefernaker - sekretarz stanu w MSWiA, wojewoda zachodniopomorski – Tomasz Hinc, nadinspektor Dariusz Augustyniak - I zastępca komendanta głównego policji, kierownictwo zachodniopomorskiej policji, komendanci powiatowi z województwa zachodniopomorskiego, a także biskup Krzysztof Włodarczyk, samorządowcy z powiatu sławieńskiego oraz wielu innych gości.

Sam akt erekcyjny podpisali: Joachim Brudziński, Paweł Szefernaker, Dariusz Augustyniak, Tomasz Hinc, Jacek Cegieła – komendant wojewódzki policji w Szczecinie, Andrzej Kamoda – p.o. komendanta powiatowego policji w Sławnie, Krzysztof Włodarczyk, Wojciech Wiśniowski i Mateusz Pagel.

Akt poświęcił biskup Włodarczyk.

- Jeszcze jeden podpis, jeszcze ja - Marek Przybytniak, interweniowany, odznaczony Krzyżem Solidarności i Wolności przez Andrzeja Dudę, Panie ministrze Brudziński, ja też chciałbym złożyć podpis – głośno zakrzyknął, stojący wśród dziennikarzy, mieszkaniec Sławna i chciał podejść do stołu z aktem erekcyjnym. Na to nie pozwolili mu będący w pobliżu policjanci.

- Mam ogromny szacunek do tych, którzy walczyli o wolność. Przepraszam, że nie mógł pan podpisu złożyć, ale to jest uroczystość służb mundurowych i pewien porządek musi być – w przemówieniu, do incydentu nawiązał J. Brudziński, a po części oficjalnej osobiście podszedł do Marka Przybytniaka i porozmawiał z nim.

Nowa komenda powstaje przy ul. Polanowskiej w Sławnie. Za 24,5 mln zł. zbudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek główny o powierzchni użytkowej 1.080,76 m. kw., garaże, kojce dla psów, miejsca parkingowe oraz pełnometrażowa strzelnica zewnętrzna.

Planowany termin oddania do użytku to wrzesień 2021 r. - przewidywany - listopad 2020 r. (sim)

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Podpis
Podpis 29.05.2019, 17:24
Same pijaki tam pracują i zadnej kontroli
Sława
Sława 01.05.2019, 18:39
Jak chcecie zobaczyć farbę i lamperię z przed 30 lat zapraszamy do KP Darłowo. Tam zobaczycie prawdziwe oblicze Policji i w jakich warunkach pracują Policjanci i przyjmują interesantów. Tylko ostrzegam możecie mieć po tym koszmary.
somsiod
somsiod 29.04.2019, 23:29
I kiego ch,,, się pytam akt "wsadził" gość od budowy i starosta ?!
to tam bedzie policja czy starostwo ?!
Mocno wierzący :0
Mocno wierzący :0 29.04.2019, 20:35
Czarownik w sutannie zaczarować i budynek długo stać nawet jak burza będzie. Ament.

Pozostałe