Dąbki: 4 maja zapraszamy na otwarcie Centrum Sportów Wodnych i inaugurację sezonu żeglarskiego

  • 01.05.2019, 11:52
  • Obserwator Lokalny
Dąbki: 4 maja zapraszamy na otwarcie Centrum Sportów Wodnych i inaugurację sezonu żeglarskiego


Rekreacja wodna staje się coraz mocniejszą stroną gminy Darłowo. Lokalny samorząd - wykorzystując eurofundusze z RPO WZ 2014-2020 - za prawie 7 mln zł stworzył w uzdrowiskowych Dąbkach Centrum Sportów Wodnych. Modernizacja przystani żeglarskiej i budowa drewnianej ścieżki objęła tym razem nie pas nadmorski, ale teren nad jeziorem Bukowo. Oficjalne otwarcie nowego miejsca połączone z inauguracją sezonu żeglarskiego zaplanowano na sobotę, 4 maja 2019 roku. W uroczystości udział zapowiedział wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

 

Modernizacja infrastruktury objęła budynki, pomosty, promenadę i małą architekturę. Nowoczesna baza sportowo-rekreacyjna to głównie jednokondygnacyjny budynek o powierzchni 400 m2 z szatnią, zapleczem sanitarnym dla szkółki żeglarskiej, pomieszczeniami bosmanatu portu rybackiego, warsztatem szkutniczym, boksami do przechowywania sprzętu i hangarem dla łodzi oraz jachtów. Całość inwestycji uzupełniła renowacja stałych i ruchomych pomostów cumowniczych, zakup dźwigu do wodowania jednostek pływających oraz budowa pochylni, slipu z placem manewrowym i molo o zróżnicowanych poziomach do obsługi statków wycieczkowych, kajaków i rowerów wodnych. Ponadto wzdłuż brzegu jeziora Bukowo wykonany został, częściowo palowany w wodzie, ciąg pieszo-spacerowy z zejściami m.in. na plażę. Nie zabrakło elementów małej infrastruktury: ławek, koszy, nasadzeń zieleni czy nowego oświetlenia.

 

Inwestycja kosztowała niemalże 7 mln zł, z czego 2,8 mln zł dołożył Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Gmina Darłowo realizację projektu rozpoczęła pod koniec 2017 roku.

 

Sobotnie, oficjalne otwarcie Centrum połączono z inauguracją tegorocznego sezonu żeglarskiego. Tego dnia zaplanowano regaty żeglarskie, piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych, pokazy pierwszej pomocy czy koncerty zespołów szantowych i folkowych.

 

Otwarcie Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach.

Inauguracja sezonu żeglarskiego

Sobota, 4 maja 2019 r., godz. 12

Dąbki, gmina Darłowo

 

Ponadto z Gminą Darłowo podpisana zostanie także umowa, przyznająca jej wsparcie z budżetu samorządu województwa w wysokości blisko 160 tys. zł. Dotacja przeznaczona będzie na przebudowanie ponad kilometra drogi w Domasławicach.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Young23
Young23 24.05.2019, 22:44
Co to jest???!!! Gdzie te pieniadze????!!! Gdzie reszta budynkow ktora byla w projekcie? Na co poszly te miliony??? !!! Kto to skontrolowal.? To jest zart nie centrum.Ludzie!!! Czy wy to widzicie.? Zobaczcie ten plac zabaw dla dzieci.!!! 1szt zabawki .gdzie ta nowa scena i dach ? Co to za lampy z PGRu.co to za syf kolejny .parking na 12samochodow.polbruku nawet nie ma!!! Gdzie sa te miliony.Gdzie !???!!!!!

Pozostałe