Darłowo: Kolejne szkolenia Ashihara Karate

  • 08.05.2019, 10:13
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Kolejne szkolenia Ashihara Karate

W Darłowie odbyło się szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) w którym uczestniczyli instruktorzy i zawodnicy z: Cieszyna, Wodzisławia Śląskiego, Dobiesławia, Koszalina, Morąga, Jeżyczek, Domasławic i Darłowa.
Zajęcia odbywały się trzy razy dziennie i były niezwykle wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji. Swoje umiejętności uczestnicy doskonali nie tylko w sali Centrum Sportowego Herkules, ale także na powietrzu. Zajęcia prowadził główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate - shihan Dariusz Winiarski 6 dan Karate, 5 dan Ju Jitsu i 2 dan Kobudo z Darłowa.
Program szkolenia obejmował trening takich sztuk walki jak: Ashihara Karate, Kick-Boxing, Ju Jitsu i Kobudo (nunchaku, tonfa, kalaki, kij-bo). Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami - co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także walk sparingowych formule full contact Karate, Kick-Boxing i Grappling (rodzaj zapasów). Na zakończenie szkolenia  główny szkoleniowiec POAK - Dariusz Winiarski przeprowadził egzaminy na stopnie szkoleniowe od 8 do 2 kyu w Ashihara Karate, Ju Jitsu, Kick-Boxing i Kobudo oraz egzamin na stopień mistrzowski 1 dan w Ju Jitsu i Full Concat Karate. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu. Promocje na kolejne stopnie szkoleniowe kyu otrzymało ośmiu zawodników, a instruktor Tomasz Bachorski z Wodzisławia Śląskiego został promowany w drodze egzaminu na stopień mistrzowski 1 dan w Ju Jitsu i Full Concat Karate oraz 5 kyu w Ashihara-Kobudo.
Całe pięciodniowe szkolenie zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i Komisję Stylową Ashihara Karate - Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym.Kolejne tego typu szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate zaplanowane jest w Darłowie połowie czerwca br.
Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie - zaprasza treningi w Centrum Sportowym Herkules,ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. 

Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej:
www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe