Nielegalne papierosy na statku w szczecińskim porcie

  • 10.05.2019, 08:41
  • Obserwator Lokalny
Nielegalne papierosy na statku w szczecińskim porcie

• 24 tys. nielegalnych papierosów na polskim statku to „zapasy” załogi, która je przemycała.
• Uszczuplenie podatkowe wyniosłoby ponad 28 tys. zł.

24 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w zeszłym tygodniu na statku w szczecińskim porcie, funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Statek przewoził celulozę. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży w Polsce, budżet państwa straciłby ponad 28 tys. zł.
Do próby przemytu przyznali się członkowie załogi, którzy oprócz utraty kontrabandy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 12,8 tys. złotych.
To już drugie takie ujawnienie nielegalnych papierosów w szczecińskim porcie w ostatnim czasie. Pracę analityczną ułatwia funkcjonariuszom narzędzie do automatycznej analizy ryzyka w transporcie morskim, a także wymiana informacji międzynarodowej ze służbami celnymi innych państw Unii Europejskiej.
To dzięki nim, po przeprowadzeniu analizy ryzyka, funkcjonariusze stwierdzili znaczną rozbieżność w ilości papierosów deklarowanych w ramach zasobów własnych statku, a poczynionymi zakupami w poprzednich portach.Następstwem tych działań była kontrola jednostki pływającej, w wyniku której udaremniono próbę przemytu 24 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie
tel. (91) 48 03 666
508 000 987
[email protected]
[email protected]
www.zachodniopomorskie.kas.gov.pl

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe