Bobrowice/Sławno: Wpadło kolejnych czterech drogowych piratów

  • 11.05.2019, 08:02
  • Obserwator Lokalny
Bobrowice/Sławno:  Wpadło kolejnych czterech drogowych piratów

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość.

Tylko wczoraj, w ciągu godziny, policjanci ze sławieńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy czterem kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość w Sławnie i w Bobrowiczkach.

Najpierw na ul. Koszalińskiej zatrzymali 43 – latka, który jechał Toyotą z prędkością 101km/h, tam, gdzie ograniczenie prędkości było do 50 km/h. Następnie w Bobrowiczkach zatrzymany został kierowca Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Wykorzystane przez policjantów w służbie urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że 42 -letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego jechał samochodem 104 km/h.

Kilkanaście minut później w tym samym miejscu zatrzymani zostali dwaj kolejni kierowcy. 27 – latek jechał Skodą z prędkością 111 km/h.

Rekordzistą okazał się jednak kierujący Mercedesem. 35 – letni mieszkaniec Słupska przekroczył prędkość o 64 km/h.

Mundurowi ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Ponadto stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych.

mł. asp. Kinga Warczak

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe