XLII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Eliminacje Powiatowe

  • 17.05.2019, 08:39
  • mł. asp. Kinga Warczak
XLII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Eliminacje Powiatowe

W Szkole Podstawowej w Lejkowie odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
Jak co roku wydarzenie zorganizowane zostało przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sławnie. Organizowane corocznie zawody mają na celu wychowywanie najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa.
Do rywalizacji stanęły drużyny reprezentujące szkoły z terenu naszego powiatu. Grupa I – składała się z 4 osób (dwóch dziewczynek i dwóch chłopców), natomiast II grupę stanowiły zespoły trzyosobowe, które zmagały się w kilku konkurencjach. Pierwszym zadaniem był test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie na uczestników czekały konkurencje praktyczne: rowerowy tor przeszkód oraz udzielanie pomocy przedmedycznej.
Po podliczeniu punktów, wśród I grupy szkół podstawowych z terenu powiatu zwycięską drużyną okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Warszkowie, natomiast w II grupie najlepszą okazała się podstawówka z Lejkowa. Ponadto wyróżniona została Dagmara Skibińska ze Szkoły Podstawowej z Lejkowa, który najlepiej ze wszystkich uczestników poradziła sobie w obu konkurencjach praktycznych, Najlepszy wynik z testów uzyskała Amelia Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Warszkowie.
Po podsumowaniu wyników przez jurorów przyszedł czas na nagrody, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Sławnie. Puchary, dyplomy oraz upominki laureatom wręczyli Andrzej Protasewicz - Wicestarosta Sławieński,  Tadeusz Chylewski – kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, nadkom. Andrzej Kamoda – pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie oraz Mirosława Turczyn – dyrektor Szkoły Podstawowej w Lejkowie.
Zwycięskie ekipy będą reprezentowały powiat sławieński w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 21 i 22 maja w Koszalinie.

mł. asp. Kinga Warczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe