Co w ten weekend? Będzie się działo!  

  • 17.05.2019, 10:14
  • Obserwator Lokalny
Co w ten weekend? Będzie się działo!

SŁAWNO
17 maja rozpoczynają się Dni Sławna 2019 – 702. urodziny miasta.

Program otwiera modowe wydarzenie pn. Sławno Fashion Night, które odbędzie się w piątek, 17 maja 2019 roku o godz. 19:00 w sali widowiskowej sławieńskiego Domu Kultury. Swoje kolekcje podczas pokazu zaprezentują tacy projektanci jak: Kaya by Karo, Barbara Cały, Dominiak Design, Dagmara Zych, Luciana Adulari i Marion Roscher. Zainteresowani będą mogli podziwiać szereg modowych propozycji, starannie przygotowanych przez stylistów. Event uświetni występ zespołu SuperNova z Nysy. Między pokazami organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wstęp na to wydarzenie za symboliczne 5 zł.
W sobotę - 18 maja 2019 roku, odbędzie się szereg imprez plenerowych.
O godz. 7:00 odbędzie się msza św. w intencji uczestników, darczyńców i organizatorów XXIII Biegu Święców. O godz. 9:30 z pl. Wyszyńskiego wystartuje rajd rowerowy „Śladami Święców”. O godz. 11:00 w sławieńskim ratuszu rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. O godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego nastąpi otwarcie Jarmarku Wielu Kultur – dostępne będą stoiska gastronomiczne, rzemieślnicze, rękodzielnicze oraz wiele innych. O godz. 13:50 na ul. Wojska Polskiego rozpoczną się biegi dziecięco-młodzieżowe. O godz. 14:00 wystartuje Akademia Cyrkowa z programem animacyjnym i warsztatami dla dzieci i młodzieży. O godz. 15:30 występ zespołu Finezja, a o 16:00 start biegu głównego XXIII Biegu Święców. Na zakończenie, o godz. 18:30 swój koncert zagra zespół Projekt Hubas.
W niedzielę, 19 maja o godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego, rozpocznie się 51. Festiwal Orkiestr Dętych, gdzie m.in. wspólnie odegrany zostanie marsz triumfalny „AIDA”.
W trakcie przejścia wokół głównego placu orkiestry zaprezentują musztry paradne, a grupy tamburmajorek show paradę. Po prezentacji zespoły przejdą do sławieńskiego amfiteatru, gdzie od godz. 14:00 zaprezentują swoje muzyczne umiejętności na scenie. W festiwalu udział weźmie 7 orkiestr: Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Postomino, Orkiestra Dęta OSP Iwanowice, Świdwińska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, Orkiestra Dęta Gmin Zławieś Wielka oraz Redzka Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury. Na zakończenie dnia, o godz. 17:45 koncert zagra zespół Specyficzni. Serdecznie zapraszamy!

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe