Sławno: Wspólnie dla podniesienia bezpieczeństwa na ul. Koszalińskiej

  • 17.05.2019, 12:19
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Wspólnie dla podniesienia bezpieczeństwa na ul. Koszalińskiej

W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie odbyło się spotkanie, w czasie którego przedstawiciele władz Sławna, policjanci oraz dyrekcja GDDKiA rozmawiali na temat podniesienia bezpieczeństwa na ul. Koszalińskiej w Sławnie.
W spotkaniu udział wzięli m.in. Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna, Adam Poprawski - radny Rady Miejskiej w Sławnie, Andrzej Kamoda - Komendant Powiatowej Policji w Sławnie oraz Grzegorz Dziedzina - Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami. Przedmiotem spotkania było wypracowanie wspólnych działań, które pozwolą na znaczną poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na ulicy Koszalińskiej. Przypomnijmy, że w ostatnich latach na odcinku drogi, gdzie znajdują się dwa przejścia dla pieszych, doszło do kilku śmiertelnych wypadków i wielu potrąceń.
Sławieński samorząd od 2010 roku sygnalizuje Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie problem dot. niebezpiecznych przejść dla pieszych na ul. Koszalińskiej w Sławnie, która zaliczana jest do kategorii dróg krajowych. Początkowo GDDKiA pozytywnie zaopiniowało prośbę o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej i wstępnie ujęto inwestycję w planach poprawy bezpieczeństwa na lata 2011-2013. Po kolejnych zgłoszeniach, GDDKiA poinformowało, że nie jest w stanie podać terminu realizacji inwestycji ze względu na brak środków finansowych. Ponadto powołano się na intensywne prace przy budowie drogi S6, co powinno znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa oraz płynność ruchu na wspomnianym odcinku. W 2019 roku, po kolejnych zdarzeniach na tej drodze,  Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Szczecinie zamontowała słupki ostrzegawcze w pobliżu jednego z przejść dla pieszych.
Podczas spotkania podjęto m.in. działania w kierunku wypracowania wspólnego stanowiska, które zapewnią instalację fotoradaru na ul. Koszalińskiej. W tej sprawie GDDKiA, Policja oraz Miasto Sławno będą wspólnie wnioskować do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Ponadto poruszano kwestie dotyczące doznakowania niebezpiecznych miejsc. Jako jedno z rozwiązań proponowano instalację aktywnego przejścia dla pieszych. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się w momencie gdy jest to potrzebne. Takie przejście informuje kierowcę o osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych i posiada zsynchronizowane ze sobą elementy: czujnik ruchu oraz aktywne punktowe elementy odblaskowe.Kolejny etap rozmów w przedmiotowej sprawie odbędzie się w najbliższy wtorek, 21 maja 2019 roku. Na ten dzień zaplanowano termin kolejnej wizji lokalnej tego odcinka drogi.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dar
Dar 17.05.2019, 20:06
Kiedy w Darłowie pojawi się Ruch Drogowy,który jest bardzo potrzebny.

Pozostałe