Postomino: z wicemarszałkiem o samorządzie...

  • 23.05.2019, 11:27
  • Obserwator Lokalny
Postomino: z wicemarszałkiem o samorządzie...

Adam Drapała - nauczyciel historii w Zespole Szkół w Postominie zorganizował nietypową, otwartą lekcję Wiedzy o Społeczeństwie, dla klas trzecich i ósmych.

Wykładowcą był Jarosław Rzepa – wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, który opowiedział o samorządzie województwa zachodniopomorskiego, o pracy Sejmiku, Zarządu Województwa, funduszach Unijnych itd.

Zgromadzeni m.in. dowiedzieli się, że w Urzędzie Marszałkowskim (wraz z filią w Koszalinie) pracuje około 800 osób (z tego połowa zajmuje się funduszami z Unii Europejskiej), a wszyscy zatrudnieni w agendach marszałkowskich (np. szpitale) to rzesza około 22 tys. osób.

Zaciekawiona młodzież zadawała też pytania. Np. jedna z dziewcząt chciała wiedzieć dlaczego istnieje sprzeczność pomiędzy hasłami walki ze smogiem, a coraz większą ilością inwestycji, które go powodują (np. modernizacja lotniska w Goleniowej, budowa autostrad, po których pojedzie więcej samochodów, powodujących jeszcze większe zanieczyszczenie powietrza).

- Z jednej strony dajemy pieniądze na wymianę starych, kopcących piecy, ale jednocześnie musimy myśleć o Waszej przyszłości, abyście mieli, między innymi, lepszą komunikację, a przez to łatwiejszy dostęp do różnych możliwości rozwoju – brzmiała odpowiedź. (sim)

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe