Miasto Darłowo powraca z Kapitanem Parawanem wraz z nową kampanią - „Respekt Bałtyk”

  • 06.06.2019, 13:13
  • Obserwator Lokalny
Miasto Darłowo powraca z Kapitanem Parawanem wraz z nową kampanią - „Respekt Bałtyk”

Kampania informacyjno-edukacyjna opracowana przez Biuro Promocji Miasta ma za zadanie zaszczepić w świadomości turystów odpowiednie myślenie, działanie i - przede wszystkim - podejście do wspólnego dobra naturalnego, jakim są plaże i Morze Bałtyckie.
Jest ono piękne, spokojne i tajemnicze, choć z drugiej strony bywa groźne i niebezpieczne. Stąd każdy bez względu na wiek, umiejętności pływackie czy żeglarskie powinien czuć przed nim respekt, rozumiany i czytany właśnie jako szacunek, poważanie, podziw i ostrożność.
W czwartek, 6 czerwca, na plaży wschodniej w Darłówku z inicjatywy „Przedszkola przy Szkole” ratownicy wodni zorganizowali lekcję na temat bezpieczeństwa nad wodą. Najmłodsi doskonale znali wszystkie zasady, ale dzięki warsztatom dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących pracy ratowników, wydawanych przez nich komend i sygnałów (flag, bojek itp.).
Lekcja zorganizowana w pięknych okolicznościach przyrody zakończyła się wyczekiwanym elementem praktycznym – biegiem wzdłuż plaży. Ta część niewątpliwie dała przedszkolakom mnóstwo radości i frajdy, zaś ratownikom satysfakcję z faktu, że realizacja kampanii „Respekt Bałtyk” przekłada się na wzrost świadomości, co zaobserwowali podczas zabawy z dziećmi.
Dzisiejsza prelekcja była jednym z wielu działań podejmowanych w ramach działań mających na celu podniesienie świadomości wynikającej z edukacji zachowania na plażach. Już w kwietniu Biuro Promocji Miasta - o czym już wcześniej informowaliśmy - pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 5000 broszur i 500 plakatów o tożsamej tematyce.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe