Slawno: Oddaj głos na strzelnicę!

  • 10.06.2019, 14:31
  • Obserwator Lokalny
Slawno: Oddaj głos na strzelnicę!

Wraz z Programem Społecznik na lata 2019-2021 pojawiła się szansa na odnowienie przedwojennej, niegdyś największej na Pomorzu, strzelnicy cywilnej w Sławnie (przy obwodnicy).
Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM przygotował projekt rewitalizacji, który uzyskał akceptację komisji konkursowej Programu Społecznik i przeszedł do fazy głosowania mieszkańców powiatu sławieńskiego. Dzięki projektowi każdy mieszkaniec powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i rodzin, uzyska możliwość rozwoju poprzez strzelectwo sportowe  – od broni pneumatycznej, poprzez palną, paintball, aż do strzelania z łuku. Powstanie obiekt, który z założenia ma stać się centrum rozwoju sportów strzeleckich w powiecie.
Co zrobimy?
W ramach projektu zostanie przywrócona funkcjonalność obiektu byłej strzelnicy oraz działania mające na celu zapewnienie ciągłego wykorzystania obiektu w przyszłości. Na strzelnicy będą prowadzone kursy, szkolenia, zawody, a młodzież trenująca w sekcji strzeleckiej zyska dostęp do strzelnicy z prawdziwego zdarzenia, na którą już czekają trzy lata! Teren zostanie oczyszczony i ogrodzony, odnowione zostaną wały ziemne i wyznaczone stanowiska strzeleckie. Rewitalizacji będą towarzyszyły wydarzenia społeczne: akcja sadzenia nowych drzew w rekompensacie za usunięte drzewa zagrażające bezpieczeństwu, bezpłatny kurs bezpiecznego posługiwania się bronią oraz zawody otwarcia.
Od Ciebie zależy, czy projekt zostanie dofinansowany! Aby projekt mógł otrzymać dofinansowanie Marszałka Województwa musi zebrać największą liczbę głosów mieszkańców. W powiecie sławieńskim walczą dwa projekty, więc szanse na powstanie strzelnicy są naprawdę duże!Zostały ostatnie dni głosowania!
Czas wyznaczony na głosowanie to zaledwie 10 dni. Z tych 10 dni pozostały już tylko 4. Nie odkładaj głosowania na później...
Jak głosować? Jeśli jesteś mieszkańcem powiatu sławieńskiego i masz ukończone 16 lat, zagłosuj! Zrobisz to dla siebie i swoich najbliższych! Wejdź na stronę pomorzezachodnie.wybiera.pl i naciśnij przycisk głosuj.

Pamiętaj, aby oddać tylko jeden głos - ponowne głosowanie anuluje Twoje wszystkie głosy.
Dziękujemy!

 

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kazko
Kazko 19.10.2019, 22:40
Panie Andrzeju oraz szanowni goście. Sprawa bezpieczeństwa na nowo otwieranych strzelnicach jest priorytetem. Warunki bezpieczeństwa zawarte są w odpowiednich przepisach, a jest tego trochę i ciut, ciut. Zapewniam że nowo otwierane strzelnice to bardzo bezpieczne obiekty. Niestety człowiek to taka bestia że do szczęścia nie wystarczają mu tylko lasy i świeże powietrze. Pragnie się rozwijać, osiągać kolejne cele. I nie przeszkodzi mu w tym nawet brak miejsca w przedszkolu czy żłobku. Zresztą z przedszkola się szybko wyrasta. A później co ? Sterczenie w branie ? Może piwko w parku ? A może do klubu i na strzelnicę ? Drodzy Państwo, nie samym chlebem człowiek żyje !!!
Andrzej
Andrzej 03.07.2019, 15:57
Czy ktoś napisał o bezpieczeństwie??? jestem oburzony. Ja miasto mogło wydać zgodę? Przeciez tam większość mieszkańców spaceruje, biega, jeździ na rowerze, czemu nie moga dalej ćwiczyc na Przylaskach? Zabierają nam kolejny wspaniały teren, a co z ptakami, drzewami które zamierzają wyciąć, to że posadzą Nowe to mnie nie interesuje, liche gałązki. Prosze o przedstawicieli tego pomysłu by odpowiedzieli na te pytania!!!! Jestem stanowczo na NIE jak większość mieszkańców miasta. Cichy projekt!
Gość
Gość 11.06.2019, 17:56
Strzelnica pośród ścieżek spacerowych i nieopodal domków ? Super. Wróżę świetlaną przyszłość.
Gość
Gość 10.06.2019, 22:34
Wszystko super tulko nasze wladze zapomniały o waznych sprawach takich jak żłobki dla maluszków moze tutaj niech zadziaka hakis programy wstyd zeby w slawnie bylo tylko 32 miejsca i wtym sa jeszcze dzieci z zeszlego roku a 29 sie nie dostaje kolrjmy rok smiechu warte

Pozostałe