Darłowo: Piknik „Bezpieczne Wakacje”

  • 17.06.2019, 14:58
  • mł. asp. Kinga Warczak
Darłowo: Piknik „Bezpieczne Wakacje”

Dzisiaj (17.06) na terenie hydrobudowy w Darłówku Zachodnim policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, Komisariatu Policji w Darłowie, wraz funkcjonariuszami Straży Pożarnej, Straży Granicznej, wzięli udział w organizowanym corocznie pikniku „Bezpieczne wakacje”.
Piękna pogoda, słońce, odpoczynek nad wodą – wszystko to sprawia, że na drugi plan schodzi odpowiedzialność i bezpieczeństwo. Niestety, bardzo często nasze lekkomyślne zachowanie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń.
Celem dzisiejszych działań było zwrócenie uwagi na zachowanie rozsądku i rozwagi podczas odpoczynku nad akwenami wodnymi. Przedstawiciele służb przypominali, że należy korzystać z oznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Skrajną nieodpowiedzialnością jest  wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu i pod żadnym pozorem nie wolno tego robić.
Podczas pikniku każdy z uczestników mógł przyjrzeć się z bliska sprzętowi ratowniczemu wykorzystywanemu w codziennej pracy służb czuwających nad bezpieczeństwem osób odpoczywających nad wodą.
Sezon urlopowy nie zwalnia nas z czuwania nad własnym bezpieczeństwem. Pamiętajmy, że zależy ono głównie od nas samych.

mł. asp. Kinga Warczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pracujący 7-17
Pracujący 7-17 17.06.2019, 22:23
Szkoda że robią takie pokazy wtedy kiedy większość ludzi pracuje, może w weekendy dotarło by to przesłanie do większej liczby osób

Pozostałe