Darłowo: Program festiwalu Media i Sztuka

  • 05.07.2019, 08:05
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Program festiwalu Media i Sztuka

9. Media i Sztuka–Festiwal w Darłowie
18-21 lipca 2019 Darłówko Zachodnie
nabrzeże portowe przy Marina Royale
(parking przy wejściu na plażę: ul. Dorszowa).

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 PATRONAT  HONOROWY  MARSZAŁKA  WOJEWÓDZTWA  ZACHODNIOPOMORSKIEGO OLGIERDA GEBLEWICZA Organizatorzy: Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda Biuro Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej – Urząd Miejski w Darłowie Dyrektor programowy i artystyczny festiwalu: Arkadiusz Sip

18.07.2019 – CZWARTEK
Rynek w Darłowie:
15:00 – Otwarcie  wystawy  plenerowej: Grand  Press  Photo  2019 (wystawa  dostępna do 31 lipca 2019)
Hala festiwalowa:
16:00 Otwarcie: Michał Olszański i Arkadiusz Sip
16:05 Koncert  Filharmonii  Koszalińskiej:  „Muzyka  filmowa  i  muzyka świata ” - dyryguje Krzesimir Dębski
17:30  Krzesimir  Dębski o  muzyce,  rodzinie  i  Zbrodni  Wołyńskiej – prowadzi  Adam Szaja
18:30  Bracia  Marek  i  Tomasz  Sekielscy o  filmie „Tylko  nie  mów  nikomu” – prowadzi Beata Tadla
19:45  Spektakl  „Między  nami  dobrze  jest”  według  Doroty  Masłowskiej  – darłowski „Teatr w Kinie”, reżyseria Alicja Balcerzak
21:15 Czesław Mozil – koncert i spotkanie prowadzi Arkadiusz Sip
22:45 Konrad Szołajski – prowadzi Ryszard Jaźwiński: projekcja filmu „Głosy”

19.07.2019  - PIĄTEK
Hala festiwalowa:
11:00  Grzegorz  Edward    Funke – wernisaż wystawy: ”Jan  Kanty  Fotogeniczny” fotografia podróżnicza i portretowa - prowadzi Andrzej Mielcarek
12:00  Jacek  Wszoła – „Godzina  prawdy” - prowadzi  Michał Olszański: nagranie  dla Radiowej Trójki z udziałem publiczności
13:00  Katarzyna  Stoparczyk:  nagranie dla  Radiowej  Trójki „Zagadkowej  niedzieli" z udziałem publiczności
14:20 Maria Sadowska o „Sztuce kochania” – prowadzi Ryszard Jaźwiński
15:00 Krystyna Mazurówna „Barwnie o facetach!”
16:00 Ilona Felicjańska: „Klucz do szczęścia”
17:00 Kamil „Jakuza” Jaczyński – wernisaż
17:15 Tomasz Rożek o popularyzacji nauki – prowadzi Katarzyna Stoparczyk
18:00 Wojciech Miłoszewski o „Inwazji” – prowadzi Zygmunt Miłoszewski
19:00 Marek   Krajewski o swoich   powieściach   kryminalnych   i   szpiegowskich – prowadzi Adam Szaja
20:00 Wojciech Chmielarz o „Żmijowisku” – prowadzi Zygmunt Miłoszewski
21:00 Monodram     Jolanty     Olszewskiej     „Cesarz - Redivivus”     tekst     Ryszard Kapuściński/Jolanta Olszewska reżyseria Bogusław Jasiński
22:00  Koncert - Mika  Urbaniak  i  Victor  Davies  z  gościnnym  udziałem  Marysi Sadowskiej
23:15 Konrad Szołajski – prowadzi Ryszard Jaźwiński: projekcja filmu „Dobra zmiana”
Scena na plaży:
10:00-13:00 rodzinne „Wakacje z kulturą” prowadzi Katarzyna Stoparczyk: Tomasz  Broda  sztuki  plastyczne,  Katarzyna  Stankiewicz  sztuki  wokalne,  Katarzyna Stoparczyk dziennikarstwo, Paweł Szamburski sztuki muzyczne, Tomasz Rożek nauka

Hotel Lidia: Sala Zielona
13:00 Ariadna Rokossowska o Polsce i Rosji oczami rosyjskiej dziennikarki – prowadzi Cezary Łazarewicz
15:00 Michał Matys  i  Piotr  Lipińskio  niepowtarzalnym  uroku  likwidacji – prowadzi Cezary Łazarewicz
17:00 Matt Day warszawski korespondent The Telegraph o Polsce – prowadzi Cezary Łazarewicz
19:00 Aleksandra Boćkowska o wyborach w 1989 – prowadzi Cezary Łazarewicz
20:00 Tomasz Broda o portretach i grafice – prowadzi Katarzyna Stoparczyk

20.07.2019 - SOBOTA
Hala festiwalowa:

11:00 Wojciech Cieśla o dziennikarstwie śledczym – prowadzi Zygmunt Miłoszewski
12:00  Dionisios  Sturis  i Ewa  Winnicka o  Polakach  na Jersey – prowadzi  Cezary Łazarewicz
13:00 Piotr Pytlakowski o mafii – prowadzi Cezary Łazarewicz
14:00 Bogusław Chrabota: „Nowa Huta oczami świadka z gitarą w tle”
15:00 Tadeusz Sobolewski o dzienniku i filmach – prowadzi Adam Szaja
16:00  Jakub  Szamałek o  książkach,  grach  komputerowych  i  archeologii – prowadzi Zygmunt Miłoszewski
17:00 Kapitan Krzysztof  Baranowski o  morzach  i  oceanach – prowadzi  Michał Olszański: nagranie dla Radiowej Trójki z udziałem publiczności
18:00 Jacek Pałkiewicz: „Pasjażycia”
19:00 Henryka  Krzywonos–Strycharska  i  Krzysztof  Strycharski  o  swojej żonie tramwajarce - prowadzi Beata Tadla
20:00 Sylwia Chutniko kulturze i literaturze – prowadzi Ewa Winnicka
21:00 Uroczyste wręczenie nagrody Fala Festiwalu Media i Sztuka
21:10 Kasia Stankiewicz – koncert i spotkanie prowadzi Katarzyna Stoparczyk
22:30  Konrad  Szołajski – prowadzi  Ryszard  Jaźwiński:  projekcja  filmu  „Walka  zszatanem”
Scena na plaży:
10:00-12:00 rodzinne „Wakacje z kulturą” prowadzi Katarzyna Stoparczyk Tomasz  Broda  sztuki  plastyczne,  Katarzyna  Stankiewicz  sztuki  wokalne,  Katarzyna Stoparczyk dziennikarstwo, Paweł Szamburski sztuki muzyczne, Beata Tadla życie

21.07. 2019 - NIEDZIELA
Hala festiwalowa:
11:00  Pan  Pierdziołka „Spotkanie  z  niesfornym  kultowym bohaterem  najmłodszych czytelników”
12:00 Antonia Lloyd Jonesangielska tłumaczka o literaturze polskiej–prowadzi Ewa Winnicka
13:00 Tomasz Kwaśniewski o tym w co wierzą Polacy – prowadzi Adam Szaja
14:00 Joanna Jurgała–Jureczka: „Wszystko o Kossakach”
15:00 Adrianna Stawska: „Dzieje łakomstwa i obżarstwa”
16:00 Piotr Krysiak: „Czy ze skandalu można zrobić dobrą książkę?”
17:00 Piotr Semka: „Lata PRL-u oczami Semki”
18:00 Kamil Bałuk o Zbigniewie Wodeckim - prowadzi Adam Szaja
19:00  Katarzyna  Surmiak – Domańska o  Krzysztofie  Kieślowskim - prowadzi  Ewa Winnicka
20:00 Marcel Woźniak o Leopoldzie Tyrmandzie – prowadzi Adam Szaja
21:00 Hanna Lis o swoim świecie na talerzu - prowadzi Arkadiusz Sip
22:00 koncert zespołu Jalee

Częścią Festiwalu są:
*Grand Press Photo 2019 – wystawa plenerowa Rynek w Darłowie (Plac Tadeusza Kościuszki dostępna do 31 lipca 2019) – otwarcie 18 lipca o godz.15:00
*15  lat  Darłowa  w  UE – wystawa  plenerowa Rynek  w  Darłowie  (Plac  Tadeusza Kościuszki)
*Wystawa okładek magazynu Press: kino „Bajka” ulica Morska 56
*Wystawa  fotografii  Grzegorza  Edwarda  Funke „Jan  Kanty  Fotogeniczny”  hol Hotelu Lidia ulica Dorszowa 3
*Wystawa malarstwa i grafiki Kamila „Jakuzy” Jaczyńskiego hala festiwalowa

Miasteczko festiwalowe:
*Plenerowy Projekt Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Toruń
*Wirtualny   Teatr   Historii   „Niepodległa”–  projekt: „MS   PIŁSUDSKI – UKRYTA HISTORIA”
*Mobilna wystawa Morskiego Centrum Nauki im. Jerzego Stelmacha w Szczecinie
*Plenerowe Studio Radia Koszalin
*„Lato z książką”

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wynikających z przyczyn od nich niezależnych.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomek
Tomek 05.07.2019, 08:45
A gdzie szkło kontaktowe? Zawsze było w te dni na żywo z darlowa

Pozostałe