Darłowo ma Most Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • 05.07.2019, 09:16
  • L. Walkiewicz
Darłowo ma Most Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Z inicjatywy radnego powiatu sławieńskiego i pracownika biura promocji w UM  Daniela Frącza w Darłowie niedawno zbudowany most posadowiony nad rzeką Wieprzą otrzymał nazwę most im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Taką jednomyślną uchwałę podjęli radni Rady Miejskiej w Darłowie na sesji 27 czerwca 2019 r. Most jest kładką dla pieszych i rowerzystów przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych. Łączy ulicę Witolda Lutosławskiego z Wyspą Łososiową, na której  znajduje się  Park Miejski. Wcześniejszą zgodę na taką nazwę wyraziła  Fundacja  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysłodawcą nadania takiej nazwy jest Daniel Bonzay Frącz, który podzielił się ze swoim pomysłem na portalu społecznościowym Facebooka. 
Pomysł natychmiast spotkał się z akceptacją i uzyskał poparcie ponad 700 osób. Umocowanie okolicznościowej tablicy na barierze pomalowanego na czerwono mostu nastąpi 24 lipca 2019. Na tę okazję zaproszono Jerzego Owsiaka, który już zamieścił swój komentarz na tę okoliczność na Facebook'u
Wg prowadzonych pomiarów natężenia ruchu pieszego na moście łączącym ul. Lutosławskiego i Wyspę Łososiową wynika, że tygodniowo porusza się na nim blisko 4000 osób. Dzienna średnia dla miesiąca czerwca osób spacerujących po nim wynosi 550 osób. Najbardziej ruchliwym dniem jest sobota. Rekord dzienny padł dnia 21 czerwca - 815 osób.

L. Walkiewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe