Warszkowo: Na folkową nutę

  • 10.07.2019, 14:13
  • Obserwator Lokalny
Warszkowo: Na folkową nutę

Po raz ósmy spotkały się kapele ludowe i zespoły śpiewacze by wziąć udział w Biesiadzie „Na folkową nutę” w Warszkowie. Łącznie 16 formacji wokalno-instrumentalnych zaprezentowało się w sobotę, 6 lipca 2019 r. na scenie przy świetlicy wiejskiej w Warszkowie.
Mimo niesprzyjającej aury popołudnie było nadzwyczaj udane. Muzyka, śpiew i taniec dopisywały ponad 200 uczestnikom przeglądu oraz licznie zgromadzonej publiczności. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Warszkowa we współpracy z zespołem Wrzosy, sołtysem i radą sołecką oraz klubem wolontariusza „Silni sercem” z Warszkowa.
Z uwagi na intensywne opady deszczu zrezygnowano z tradycyjnego korowodu kapel, a uczestnicy spotkali się na miejscu wydarzenia, gdzie odbywała się biesiada. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak i Lechosław Szach – sołtys Warszkowa, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Warszkowa.Gospodarze – Zespół „Wrzosy” rozpoczął przegląd, a tuż po nich na scenie zaprezentowały się kolejno zespoły i kapele z całego Pomorza.
Podczas trwania Przeglądu była możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, w której główną nagrodą były 2 rowery, sprzęt AGD, biżuteria i wiele innych. Można było też wspomóc operację małego mieszkańca Warszkowa – Patryka. Z kolei każdy mógł wykonać bezpłatny test na HCV i wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).
W trakcie Biesiady można było skorzystać z obficie zaopatrzonego bufetu. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników. Na zakończenie Przeglądu można było pobawić się przy muzyce mechanicznej.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe