Policja informuje: Gra w trzy kubki to oszustwo!

  • 10.07.2019, 15:40
  • mł. asp. Kinga Warczak
Policja informuje: Gra w trzy kubki to oszustwo!

Sławieńscy policjanci przestrzegają przed pojawiającymi się na terenie powiatu, a w szczególności w miejscowościach nadmorskich organizatorami gry w tzw. trzy kubki. Nie dajmy się zaprosić do uczestnictwa, a tym samym oszukać!! Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych!!
Osoby, które organizują grę w trzy kubki, to grupa ludzi, która wykorzystuje naszą chęć na łatwą wygraną. W grze, jeżeli przestrzegamy reguł narzuconych przez oszustów nie mamy szans na wygranie. Jak to zwykle bywa wszystko zaczyna się niewinnie. Idąc chodnikiem zauważamy innych turystów zafascynowanych czymś, co się dzieje na prowizorycznie rozstawionym stole.
Zaciekawieni zajściem lub zaproszeni do podejścia przez „przypadkową osobę” zauważamy, jak ktoś oferuje pieniądze w zamian za zgadnięcie, w którym kubku znajduje się kulka. Jednakże, aby móc zgadywać również musimy obstawić jakąś kwotę pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby grają role aktywnych obserwatorów lub innych jej uczestników.
Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora, co ma uprawdopodobnić potencjalną wygraną innym przyglądającym się osobom.
Pamiętajmy o tym, że żadna gra nie może toczyć się bez uczestników. Nie dajmy się więc zaprosić do obstawiania pieniędzy i odgadywania, gdzie organizator ukrył kulkę.

mł. asp. Kinga Warczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hwh
Hwh 11.07.2019, 12:41
Osoba, która gra powinna dostać medal dla debila.

Pozostałe