Sławno: Miłość trwa wiecznie... to już 50 lat!

  • 16.07.2019, 14:30
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Miłość trwa wiecznie... to już 50 lat!

W piątek (28.06) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sławnie piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody obchodzili Państwo Jadwiga i Izydor Kruczyńscy.
Izydor pochodzi z Gorzycy, Jadwiga z Sulechówka. Pierwszy raz spotkali się na zabawie w Niemicy. Na jakiś czas zapomnieli o sobie, aby ponownie spotkać się w Słupsku, gdy uczęszczali do tamtejszych szkół średnich. Był to rok mniej więcej 1964.
Już pięć lat później, a dokładnie 28 czerwca 1969 roku pobrali się w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie. Wesele zorganizowali w domu rodzinnym.
Izydor odbywał wtedy zasadniczą służbę wojskową. Stacjonował w Kołobrzegu. Często przyjeżdżał na przepustki. Raz, gdy spóźnił się na pociąg – na piechotę wrócił do jednostki! Zaraz po wojsku Izydor, jako instalator sanitarny podjął pracę w Słupskim Przedsiębiorstwie Instalacji Budowlanych, potem był Wodrol i Instal. Karierę zawodową zakończył prowadząc własną działalność.
Pierwszą pracą Jadwigi były sławieńskie PSS-y,. Potem, jako księgowa pracowała w Stacji Unasienniania Zwierząt.
Oboje są już na emeryturze. Wychowali dwoje dzieci: syna Marka i córkę Justynę. Mają czworo wnuków. Czekają na prawnuki. Do życzeń szczęścia i zdrowia przyłącza się redakcja Obserwatora Lokalnego.

 

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

An
An 17.07.2019, 18:42
...teraz tak wiele kobiet/mężczyzn nie potrafi wytrwać z drugą osobą wiernie kilku lat.
Zazdroszczę i pozdrawiam.
Rysiek
Rysiek 16.07.2019, 23:49
A gdzie rudy
Bożena
Bożena 16.07.2019, 14:56
Idek ty buchaju

Pozostałe