Marina Darłowo gościła żeglarzy płynących Szlakiem Południowego Bałtyku

  • 07.08.2019, 12:52
  • Obserwator Lokalny
Marina Darłowo gościła żeglarzy płynących Szlakiem Południowego Bałtyku

W ramach projektu South Coast Baltic 4 sierpnia 2019 r. z portu Svaneke na Bornholmie wyruszyły jachty z 6 krajów Unii Europejskiej, Szlakiem Południowego Bałtyku.

Miasto Darłowo jest partnerem tego projektu, więc 75 żeglarzy 5 sierpnia odwiedziło miejscową marinę i miasto. To już czwarta edycja takich rekreacyjnych regat. Celem SCB Rally jest promowanie regionu Południowego Bałtyku. Żeglowanie bez granic! Ideą jest połączenie żeglowania ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc położonych na wybrzeżu Południowego Bałtyku w różnych krajach.

Darłowo szantami serdecznie powitało międzynarodowe załogi. Swoje wokalne i muzyczne umiejętności zaprezentowały zespoły szantowe: „Niezbędny Balast” i „Gumowe szekle” z e Słupcy. Opłaty portowe, kiełbaski i karkówkę z grilla oraz chleb ze smalcem i piwko, strudzonym żeglarzom zafundowała UE

Koordynatorem tegorocznego projektu jest Jens Masuch ze Schwerina w Niemczech. Organizatorzy wydali w trzech językach: angielskim, niemieckim i polskim przewodnik dla żeglarzy po marinach południowego Bałtyku. Zawiera on plany opisy i walory żeglarskie portów jachtowych oraz dziedzictwo narodowe miast i regionu.

W rejsie uczestniczą żeglarze Polski, Niemiec, Danii, Litwy, Austrii, Szwecji i Chorwacji. Z Darłowa jachty popłyną do Kołobrzegu, skąd następnego dnia udadzą się do Świnoujścia. W kolejnych dniach odwiedzą m.in. niemiecki Greifswald i Kroslin. Międzynarodowe załogi zawiną także do przystani jachtowych Zalewu Szczecińskiego, a w piątek 9. sierpnia będą już w Szczecinie, gdzie mają podziwiać pokaz sztucznych ogni Pyromagic Festival. Rejs zakończy się 14 sierpnia. L. Walkiewicz


 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe