Golf: Maria Źrodowska mistrzynią Europy

  • 24.08.2019, 13:00
  • (AL)
Golf: Maria Źrodowska mistrzynią Europy Maria Źrodowska (druga od prawej) i koleżanki z reprezentacji po zdobyciu trofeum

Maria Źrodowska z Jarosławca (Tokary GC) występująca w reprezentacji Polski triumfowała wraz z koleżankami w turnieju European Ladies’ Team Shield Championship.
W match play’owym finale rozgrywanego na Litwie turnieju, Polki pokonały Bułgarki. Na trzecim miejscu uplasowały się golfistki z Łotwy. Rywalizowało 10 kobiecych drużyn. Oprócz Źrodowskiej w biało-czerwonych barwach występowały ponadto: Dominika Gradecka (Gradi GC), Nicole Polivchak (Toya G&CC Wrocław) i Dorota Zalewska (Binowo Park GC).
Polki  już w pierwszej rundzie objął prowadzenie. W wynikach strokeplay po pierwszym dniu zawodów na na polu The V Golf Club Vilnius (par 72) Polki odnotowały +9, a goniące ich Bułgarki zebrały aż +26 uderzeń.
W półfinałach pokonały Liechtenstein 2:1, a w finale Bułgarię 2,5-0,5.To była piąta edycja zawodów. Shield Trophy dedykowany jest krajom, w których golf dopiero się rozwija. Od drużynowych mistrzostw Europy różni je mniejsza liczba zawodników występujących w teamie - w przypadku Shield Trophy to 4 osoby.
W edycji 2018 reprezentacja Polski (występująca w tym samym składzie) zakończyła zawody European Ladies’ Team Shield Championship na trzecim miejscu.

(AL)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe