Sławno: Komendant podziękował za uratowanie życia

  • 07.09.2019, 07:46 (aktualizacja 07.09.2019, 07:51)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Komendant podziękował za uratowanie życia

Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda podziękował trzem mężczyznom, którzy uratowali topiących się w Rusinowie koło Jarosławca. Do gratulacji przyłączyli się również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie mł. insp. Damian Kulczycki i zastępca Wójta Gminy Postomino Aleksandra Kurek.

Do dramatycznej sytuacji doszło 11 sierpnia w Rusinowie. Na plaży wypoczywali z rodzinami Piotr Jankowski i bracia Tomasz i Gabriel Kowal.

W pewnej chwili żona jednego z mężczyzn, zauważyła kobietę, która w rejonie falochronu, na niestrzeżonej plaży nagle zniknęła pod wodą. Mężczyźni natychmiast ruszyli na pomoc.

W trakcie prowadzonej akcji, okazało się również, że pomocy potrzebował 8 – letni syn kobiety. Tylko dzięki zdecydowanemu i szybkiemu działaniu, udało się uratować tonących.

Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda wyraził swój głęboki szacunek, zapewniając że ten bohaterski czyn pozostanie w pamięci jako przykład bezinteresownego poświęcenia dla innych.

Słowa uznania skierowała także Zastępca Wójta Gminy Postomino Aleksandra Kurek.

Piotr Jankowski, Tomasz i Gabriel Kowal za swoją bohaterską postawę zostali nagrodzeni upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe