Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 03:46
Przeczytaj!
Reklama

Artykuły

Naćpany, bez zapiętych pasów i z telefonem przy uchu
Działania policji! Naćpany, bez zapiętych pasów i z telefonem przy uchu W ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy wpadł 24 - letni mieszkaniec gminy Postomino. 05.05.2025 15:17
Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójta
Gmina Sławno Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójta Zaskakująca zmiana w Gminie Sławno: z dniem 30 kwietnia 2025 r., czyli mniej niż 1 rok od powołania, wójt Krzysztof Jędrzejczyk odwołał Patryka Sienkiewicza ze stanowiska swojego zastępcy. Odwołany został z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, bez obowiązku świadczenia pracy. Termin zakończenia stosunku pracy upływa z dniem 31 lipca 2025 roku. Odwołanie jest równoznaczne z utratą wszystkich upoważnień i pełnomocnictw udzielonych przez Wójta Gminy Sławno. 04.05.2025 17:31    31    2
Darłowo  Radosne Święto Konstytucji
Darłowo Radosne Święto Konstytucji Tłumy mieszkańców z dziećmi, kompanie honorowe Zespołu Szkół Morskich i Wojska Polskiego, Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej, nieliczone delegacje zakładów pracy i instytucji oraz samorządowców - to oni w Darłowie tworzyli atmosferę obchodów 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W piątek, po mszy w kościele mariackim barwny tłum, poprzedzany przez Orkiestrę Dętą im. Ziemi Sławieńskiej przemaszerował pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego. Zorganizowana tam Manifestacja Patriotyczna rozpoczęła się odegraniem Hymnu Państwowego. Następnie głos zabrała Magdalena Miszke – Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, podkreślając wartość wspólnoty, wolności i pamięci historycznej. 03.05.2025 19:10
Wrześnica: Nowe Volvo już w remizie
Wrześnica Wrześnica: Nowe Volvo już w remizie W środę, 30 kwietnia do Wrześnicy dotarł nowiutki średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo Fl GBA 4.2/16. Pojazd uroczyście witali mieszkańcy gminy Sławno wraz z wójtem Krzysztofem Jędrzejczykiem oraz strażacy ochotnicy z prawie całego powiatu sławieńskiego. Między innymi, oprócz gospodarzy uroczystości byli przedstawiciele OSP Bobrowice, Gwiazdowo, Janiewice, Krupy, Pałówko, Sławsko, Stary Jarosław, Stary Kraków, Sulimice, Sycewice, Żukowo. Uroczystośc we Wrześnicy przygotowali miejscowi strażacy z pomocą Sołectwa Wrześnica. Nowy wóz strażacki dla OSP Wrześnica kosztował ponad 1,3 mln zł. Dzięki staraniom nowych władz gminy (wójt K. Jędrzejczyk) na jego zakup udało się uzyskać dotację w kwocie 1,2 mln zł. 03.05.2025 12:22    3    2
Pamiętali o najstarszej europejskiej konstytucji
Sławno Pamiętali o najstarszej europejskiej konstytucji W Sławnie obchodzono 234 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja czyli pierwszej konstytucji w Europie (drugiej na świecie – po USA). Po uroczystej mszy w kościele WNMP, delegacje instytucji i samorządów oraz poczty sztandarowe złożyły kwiaty w wiązanki na cmentarzu komunalnym pod pomnikiem poległych żołnierzy i pod Krzyżem Katyńskim. Uroczysty apel poprowadził harcmistrz Ryszard Sobczak. 03.05.2025 11:24
Sławno:  55. Festiwal Orkiestr Dętych
Sławno: 55. Festiwal Orkiestr Dętych 25 maja zapraszamy na 55. Festiwal Orkiestr Dętych. Otwarcie festiwalu z częścią paradną odbędzie się o godz. 12.00 na placu ks. kard. St. Wyszyńskiego 30.04.2025 09:58    1
Adam Drapała ponownie prezesem PSL w gminie Postomino
Jarosławiec - Postomino Adam Drapała ponownie prezesem PSL w gminie Postomino Trwa kampania wyborcza w Polskim Stronnictwie Ludowym. W minioną sobotę (26.04) na walnym zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym, w Restauracji Jackowo w Jarosławcu, spotkali się członkowie PSL z gminy Postomino. Ludowcy po wysłuchaniu sprawozdań podjęli szereg ważnych uchwał. Jedną z najważniejszych był wybór, na kolejną kadencję, nowego Zarządu Gminnego PSL w Postominie oraz jego prezesa. Na funkcję tę jednogłośnie wybrany został dotychczasowy Prezes – Adam Drapała. 30.04.2025 09:54
Test na człowieczeństwo - jak dostępność kreuje nasze społeczeństwo?
Test na człowieczeństwo - jak dostępność kreuje nasze społeczeństwo? 30.04.2025 09:33
Zagłosuj na ZSM. Pomóż zdobyć grant za 600 tys. zł!
Zespół Szkół Morskich w Darłowie Zagłosuj na ZSM. Pomóż zdobyć grant za 600 tys. zł! Zespół Szkół Morskich w Darłowie bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. ZSM Darłowo ma szansę zdobyć darmowe wdrożenie systemu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej RESQL, dzięki któremu szkoła będzie mogła wesprzeć swoich uczniów i nauczycieli w walce z tym zjawiskiem. Projekt obejmuje działania popularyzatorskie, otwarte webinary i szkolenia oraz bezpłatne wdrożenie systemu RESQL o łącznej wartości 600 tys zł. Aby było to możliwe, potrzebne są Państwa głosy! 29.04.2025 18:27    1
Pijany, bez tablic jechał na "Ciapku"
Działania policji! Pijany, bez tablic jechał na "Ciapku" Brak tablicy rejestracyjnej, brak ubezpieczenia, – to tylko niektóre nieprawidłowości, które ujawnili policjanci podczas kontroli ciągnika rolniczego. Na domiar złego 59 - letni traktorzysta był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że jechał mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 29.04.2025 10:22    11
Reklama
Reklama