Darłowo: Zapraszamy na rynek na jazdę po Torze Pumptrack

  • 13.02.2020, 12:36
  • L. W.
Darłowo: Zapraszamy na rynek na jazdę po Torze Pumptrack

W środę 12 lutego 2020 na rynku starego miasta rozpoczęto montaż modułowego toru, przeznaczonego do jazdy na: rowerze, hulajnodze, deskorolce i rolkach.
Taki tor to idealne miejsce do odbycia treningu, wszechstronnego ruchu albo mini zawodów. Pumptrack (ang. pump track) – specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem (zwykle rowerem) i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół”.
Na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci. Rozgrywane są również zawody z pomiarem czasu. Tor sprowadzono na okres ferii w miejsce lodowiska, które z uwagi na dodatnie temperatury nie może być uruchomione.
Tor będzie czynny w dniach 13-19 lutego 2020 r. w godzinach: 9:00 – 21.00.  Każdy użytkownik korzysta z placu na własną odpowiedzialność z poszanowaniem innych użytkowników. Zalecane jest korzystanie maksymalnie dwóch osób w jednym czasie. 
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody zarówno na osobie jak i w mieniu, powstałe w wyniku korzystania z placu zabaw PUMPTRACK. Pamiętajcie na torze nie jesteście sami. Dbajcie o swoje i innych bezpieczeństwo.

Dokładny, szczegółowy regulamin korzystania z placu zabaw zamieszczamy pod adresem: 

http://www.dokdarlowo.pl/domain/dokdarlowo/files/regulamin-korzystania-z-placu-zabaw-pumptrack.pdf

Tor PUMPTRACK sprowadził do Darłowa Darłowski Ośrodek Kultury. Jazda po torze jest bezpłatna.   

L. W.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe