Püdelsi i Closterkeller w Kępicach!

  • 25.02.2020, 10:48
  • Obserwator Lokalny
Püdelsi i Closterkeller w Kępicach!

W piątek, 28 marca, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kepice o godzinie 19:00 wystartuje rewelacyjny koncert dwóch zespołów. Przed publicznością zaprezentują się Püdelsi i Closterkeller. Bilety w przedprzedaży w cenie 40 zł, a w dniu koncertu 50 zł. Zachęcamy do udziału. Musisz to zobaczyć... i usłyszeć!

Püdelsi - polski zespół rockowy założony przez Andrzeja "Pudla" Bieniasza w 1986 roku. W skład grupy weszli wtedy Franz Dreadhunter, Dario Litwińczuk, Marek "Motyl" Motylski, Jarema Pogwizd i Bartosz Betkowski. W 2005 roku do sespołu dołączył Szymon Goldberg. W roku 1986 Püdelsi wystąpili w Jarocinie. Rok później nagrali album „Kora - Püdelsi - Bela Pupa” z udziałem Kory Jackowskiej i Macieja Maleńczuka. W 1999 roku ukazał się krążek „Psychopop”, a w 2003 roku „Wolność Słowa”. Rok później w sklepach pojawia się płyta „Jasna Strona – Legendarni Pudelsi 1986 – 2004”. W 2007 roku muzycy wystąpili na Przystanku Woodstock. Również wtedy ukazał się album „ZEN”.

Closterkeller – polski zespół muzyczny powstał 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy Przemysława Guryna, Jacka Skiruchy i Anji Orthodox. Rozpoznawalną cechą zespołu jest brzmienie charakterystycznego głosu wokalistki. Teksty piosenek cechuje mroczna i pełna metafor poezja śpiewana. Metalowe brzmienie zauważalne jest m.in. na albumach: Violet, Scarlet, Cyan, Nero, Aurum, Viridian. Wokalistka określiła, że brzmienie zespołu należy definiować jako rock gotycki, ale również eklektyczną muzykę – od ballad po heavy metal. Przełomowym dla zespołu był album Violet, który znalazł się w dziesiątce najpopularniejszych płyt w Polsce w 1993 według magazynu branżowego „Tylko Rock”.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe