Nielegalnie, rowerem przez „zieloną granicę”...

  • 16.04.2020, 11:39
  • Obserwator Lokalny
Nielegalnie, rowerem przez „zieloną granicę”...

Kontrolę graniczną i sanitarną, a tym samym obowiązkową kwarantannę próbował ominąć Polak wracający z Belgii. Przyjechał... rowerem. Wykrył go patrol Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS).

Od dnia wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 część przejść granicznych została całkowicie zamknięta, na kilku przejazd odbywa się po odbyciu kontroli. Zakazane jest również przekraczanie granic w pozostałych miejscach. Nie wszyscy chcą się jednak dostosować do obowiązujących reguł.

Tak też było z obywatelem RP, który 11 kwietnia br. nielegalnie wjechał na terytorium RP przez tzw. zieloną granicę, pomijając tym samym obowiązkową kontrolę sanitarną. Mężczyznę jadącego z bagażem na rowerze zatrzymano w okolicach stacji paliw Orlen przy autostradzie A6 w odległości ok. 1,5 km od wyznaczonego granicznego punktu kontroli sanitarnej. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS) pełniący służbę w ramach kontroli sanitarnej w punkcie granicznym w Kołbaskowie. Zatrzymany, obywatel RP, wyjaśnił, że 3 dni wcześniej wyjechał rowerem z Belgii, gdzie pracował. Twierdził również, że był nosicielem koronawirusa, ale został w Belgii wyleczony.

Z uwagi na powyższe informacje o zatrzymaniu poinformowano punkt kontrolny Straży  Granicznej i Służbę Dyżurną ZUCS w Szczecinie.

Na miejsce zdarzenia przyjechały patrol Straży Granicznej oraz Wojska Polskiego. Mężczyznę przebadały służby Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nie stwierdzono u niego objawów i symptomów chorobowych, jednakże zgodnie z obowiązującym przepisami, skierowano go na 14-dniową obowiązkową kwarantannę do miejsca wyznaczonego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie - Hotelu "Silver" w Szczecinie.

Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.    Małgorzata Brzoza

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe