Wideokonferencja z wiceministrem

  • 14.05.2020, 09:18
  • Obserwator Lokalny
Wideokonferencja z wiceministrem

Jest reakcja Ministerstwa Rozwoju na apel nadmorskich miast i gmin w sprawie ratowania turystyki. Dzisiaj (14 maja) odbędzie się spotkanie online autorów listu z wiceministrem. Nadmorskie miejscowości czekają na tarczę antykryzysową rządu adresowaną do sektora turystycznego.
O stworzenie planu, który pozwoli uratować tegoroczny sezon zaapelowali włodarze 21 gmin z całego pasa polskiego wybrzeża – od Międzyzdrojów po Krynicę Morską. Wspólne stanowisko wypracowali podczas wideokonferencji zorganizowanej 23 kwietnia przez Arkadiusza Klimowicza, burmistrza Darłowa.
Jest pierwsza reakcja Ministerstwa Rozwoju, które zaproponowało spotkanie online autorów apelu z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju - Andrzejem Gutem-Mostowym oraz z kierownictwem Departamentu Turystyki.
- Celem wideoczatu jest omówienie aktualnej sytuacji w jakiej znajdują się nadmorskie miasta i gminy – czytamy w zaproszeniu.
Wideokonferencję zaplanowano na czwartek 14 maja o godzinie 14:30. Weźmie w niej udział po jednym przedstawicielu gmin podpisanych pod porozumieniem. Pozostała część osób zainteresowanych wydarzeniem będzie mogła je śledzić na Facebooku Ministerstwa Rozwoju oraz Facebooku Polskiej Organizacji Turystycznej.
Przypomnijmy, że pod apelem do wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz ws. planu dla ratowania turystyki podpisali się włodarze reprezentujący 21 miast i gmin. Oto ich lista: Gmina Darłowo, Miasto Darłowo, Dziwnów, Hel, Jastarnia, Kołobrzeg, Krynica Morska, Łeba, Mielno, Międzyzdroje, Postomino, Puck, Rewal, Sopot, Sztutowo, Świnoujście, Trzebiatów, Gmina Ustka, Miasto Ustka, Ustronie Morskie, Władysławowo.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe